İstenmeyen Mesajlara Son

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekçi müjdeli bir açıklama yaptı. Bakan Tüfekçi, istenmeyen ticari elektronik ileti gönderilerin engellenmesi için yeni bir sistem oluşturduklarını söyledi.

İstenmeyen Mesajlara Son
İstenmeyen Mesajlara Son Akay
Bu içerik 916 kez okundu.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekçi, istenmeyen ticari elektronik ileti gönderilerinin engellenmesi için yeni bir sistem oluşturduklarını söyledi. Bakan Tüfekçi bununla ilgili şöyle dedi: "Ticari elektronik iletilere ilişkin süreçler tek bir platform üzerinden yönetilebilecek. Böylece mevzuata uygun şekilde ileti gönderimi yapılabilecek ve vatandaşların rahatsızlığı en aza indirilecek."

Bakan Tüfekçi, e- ticaret yapan işletmelerin ulaşılabilir olması ve e-ticaret alanında sağlıklı veri elde edilmesi için Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun'da değişiklik yapıldığını açıkladı.

Yapılan değişiklik, kamu kurum ve kuruluşlarını, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarını ve gerçek ile tüzel kişileri kapsıyor. Bunların  ETBİS (Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi) üzerinden bildirimde bulunmasında yeni yükümlülükler getirdi. Bakan Tüfekçi, bu yükümlülüğü yerine getirmeyenlere 5 bin ile 20 bin lira arasında para cezası kesileceğini vurguladı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekçi, bugüne kadar vatandaşlar tarafından gelen istenmeyen mesajlarla ilgili toplam 360 bin şikayetin, çoğunluğunun incelendiğini ve karara bağlandığını belirtti. Bakan Tüfekçi, çoğunluğu SMS olmak üzere, e-posta ve sesli arama şeklinde gerçekleşen, istenmeyen iletilere karşı yapılan şikayetler dolayısıyla, ilgili kurumlara bugüne kadar toplam 12 milyon lira idari para cezası kesildiğini açıkladı.

 

Bülent Tüfekçi ETBİS SMS
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor