Lübnan'a Dönen Hariri İstifasını Geri Çekti

Lübnan Başbakanı Saad Hariri, Suudi Arabistan'ın Başkenti Riyad'ta yaptığı istifa açıklamasından 17 gün geçtikten sonra, dün memleketine dönmüştü.

Lübnan'a Dönen Hariri İstifasını Geri Çekti
Lübnan'a Dönen Hariri İstifasını Geri Çekti Akay
Bu içerik 386 kez okundu.

Saad Hariri, Kasım başlarında Suudi Arabistan ziyaretlerine başlamış 4 Kasımda Riyad'ta basın önünde Lübnan Başbakanlığından istifa ettiğini açıklamıştı. İstifadan 17 gün sonra dün ülkesine dönmüştü. Lübnana dönen Hariri ilk önce babasının mezarını ziyaret etti. Saad Hariri'nin babası Refik Hariri 2015'te uğradığı suikast sonucu hayatını kaybetmişti.

Hariri Cumhurbaşkanı ile Görüştü

Beyrut Havaalanında karşılana Hariri, babasının mezarını ziyaretten sonra Beyrut'taki bağımsızlık kutlamalarıda hazır bulundu.Saad Hariri, Lübnan'ın bağımsızlığının yıl dönümü sebebiyle Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda yapılan törende basına yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Mişel Avn'la görüşmesinde istifasını verdiğini, ancak Avn'ın isteği  üzerine bundan  vazgeçtiğini söyledi.

Saad Hariri bu konu ile ilgili şöyle dedi; "İstifa konusunu Cumhurbaşkanı Avn ile görüştüm. Avn, istifamı  bekletmemi ve konuyla ilgili daha fazla görüşmelerde bulunmamı istedi. Avn'ın bu  isteğini kabul ettim" diyerek konuya açıklık getirdi.

Lübnan Halkından Coşkulu Karşılama

Törenden sonra evine giden Haririyi büyük bir kalabalık karşıladı. Evinin önünde toplanan halk elinde bayraklar ve sloganlarla Başbakanlarını destekledi. Bu manzara karşısında duygulanan Saad Hariri halka şöyle seslendi; “Sizinle kalıyorum ve sizinle devam edeceğim. Lübnan’ın istikrarı ve Arapçılığı için savunma hattı olacağız” diye açıkladı.

 

 

Lübnan Saad Hariri Beyrut
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu