Kovter Malware Virüsü Bilgisayarları Tehdit Ediyor

Genelde cinsel içerikli sitelere yerleştirilen Kovter Malware virüsü, bilgisayarı kullananlar farkına varmadan bulaşıyor. Cinsel içerikli sitelere girildiğinde bulaşan virüs bilgisayarı bloke ediyor.

Kovter Malware Virüsü Bilgisayarları Tehdit Ediyor
Kovter Malware Virüsü Bilgisayarları Tehdit Ediyor Akay
Bu içerik 555 kez okundu.

Teknoloji ve bilgi güvenliği uzmanları yaptığı açıklamada, Kovter Malware virüsünün bilgisayarlarda hızla yayıldığını ve kullanıcıların haberi olmadan bazı işlemler gerçekleştirdiğini ifade ederek uyarılarda bulundular.

Bu virüsün genellikle cinsel içerikli sitelerde daha aktif olduğu ve bu sitelere girildiğinde bilgisayarı kullananı farketirmeden bulaşıp, çeşitli işlemler yaptırdığını söylediler.

Bilgisayarınızda Kovter Malware virüsü bulaştığı zaman size farketirmeden şu işlemleri meydana getirmektedir: İnternete her girdiğinizde arka planda reklam tıklama ve reklam izleme seçenekleri çıkıyor. Farkına varmadan siz bir çok reklamı tıklıyorsunuz ve izliyorsunuz.

Teknoloji ve bilgi uzamanlarının ifadesine göre, virüsü bulaştıranların bu tıklama ve izleme üzerinden para kazandığını belirtti. Uzmanlar buna karşı şu önlemleri verdi; eğer bilgisayarınızda kendi kendine reklamlar açılıyor ve adres çubuğundaki uzantılar da farklılıklar beliriyorsa hemen bir bilgisayar uzmanına danışın ve bilgisayarınızın virüsten temizlenmesini sağlayın.

 

 

 

Bilgisayar Kovter Malware Virüsü Virüs İnternet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Walt Disney’den Fox hamlesi geliyor
Walt Disney’den Fox hamlesi geliyor
Sıvı tüketimi ile vücudunuzu kontrol altına alın
Sıvı tüketimi ile vücudunuzu kontrol altına alın