Nijerya'nın Adamawa Eyaletinde Otlak Kavgası: 35 Ölü...

Nijerya'nın doğusunda bulunan Adamawa bölgesinde iki grup arasında olan otlak yeri anlaşmasızlığı bir katliama sebep oldu.

Nijerya'nın Adamawa Eyaletinde Otlak Kavgası: 35 Ölü...
Nijerya'nın Adamawa Eyaletinde Otlak Kavgası: 35 Ölü... Akay
Bu içerik 433 kez okundu.

Nijerya'nın doğusunda bulunan Adamawa bölgesinde iki grup arasında olan otlak yeri anlaşmasızlığı bir katliama sebep oldu. Nijerya Emniyetinden Osman Ebubekir'in yaptığı açıklamada, Adamawa eyaletine ait  Numan köyü kırsalında Fulani sığır çobanları ve ailelerine yapılan saldırı sonucu 35 kişinin öldüğünü ifade etti. Ölenlerin çoğu kadın ve çocuklardan oluşuyor.

Nijerya Emniyeti, saldırıyı aynı bölgede olan Bachama çiftçileri tarafından yapıldığını tahmin ettiklerini ve olayla ilgili geniş bir soruşturma yürütüklerini söylediler. Benzer açıklamayı da MACBAN (Miyetti Büyükbaş Hayvancılık Derneği)'de yaptı. MACBAN'a göre saldırıyı aralarında husumet bulunan çifti gruplarından birinin yaptığını açıkladı.

Nijerya'da benzer saldırıların otlak yeri nedeniyle her zaman çıktığını fakat, böyle büyük bir saldırının ilk kez olduğu ifade edildi. 35 kişinin ölümüyle gerçekleşen katliam olayın boyutunu göz önüne getirmektedir.

Nijerya Adamawa Otlak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TSK’ dan Katar’ a ilave asker
TSK’ dan Katar’ a ilave asker
Yemek kartlarıyla ilgili açıklama geldi
Yemek kartlarıyla ilgili açıklama geldi