Banu Alkan hakkında dolandırıcılıktan yakalama kararı

Yeşilçam'da rol aldığı filmlerde gösterdiği performansla adından sıkça söz ettiren ünlü isimlerden Banu Alkan hakkında, savcılık nitelikli dolandırıcılık suçundan gözaltı kararı verdi.

Banu Alkan hakkında dolandırıcılıktan yakalama kararı
Banu Alkan hakkında dolandırıcılıktan yakalama kararı Kerem Çelik
Bu içerik 1048 kez okundu.

Gerida kalan günlerde Diva lakaplı ünlü ses sanatçısı Bülent Ersoy ile Afrodit lakaplı sanatçı ve oyuncu Banu Alkan arasında bir TV kanalının canlı yayınında başlayan tartışma alevlenince, gençlik yıllarına kadar gidilmişi. Ersoy, Alkan'a  "Daha İzmir'deki şey ölmedi, Eylül Metin'in kredi kartlarını almışsınız, patlatmışsınız." sözlerini sartetti. Diva'nın bu sözleri karşısında sessiz kalmayan Afrodit ise "Hiç öyle bir şey yok. Ben kimsenin bir lirasına dahi tenezzül etmedim" ifadelerini kullanmıştı. Alkan'ın bu sözlerine öfkelenen Eylül Metin, ise Afrodit 'Nitelikli Dolandırıcılık' suçundan dava açtı.

Metin, bu ödemenin bilgisi dışında yapıldığını ve Afrodit tarafından kendisine herhangi yapmadığını dile getirdiği açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Benim haberim ve onayım olmadan Banu Alkan için bir otelde 7 bin 200 TL çekim yapılmış. Bunu düzeltmesini istedim yapmadı. Ben otel ile konuştum yine gereken yapılmadı. Burada mevzu para değil Banu'nun olaya yaklaşımı ve art niyetidir. Ama çıkmış hala 600 TL'den söz ediyor. Yaşanan bu olaylar yargıya taşıdıktan sonra otel yetkilisi beni arayarak, özür diledi ve benim haklı olduğumu ifade ederek, bana ödeme yaptılar."

Bunlarla da kalmayan Metin, manevi sebepleri ileri sürerek Afrodit hakkında başlattığı şikayetinden vazgeçmedi. Metin'in şikayetini sürdürmesi üzerine Savcılık, Afrodit'in Türkiye'de kayıtlı adresi bulunmadığı için ünlü isim hakkında gözaltı kararı çıkarttı.

Medyada yer alan haberlerin ardından Duymayan Kalmasın programına açıklamalarda bulunan Afrodit, kendisi hakında çıkan yakalama kararını yeni öğrendiğini ve  avukatları ile görüşme halinde olduğunu belirterek, bu konunun kendisiyle hiçbir ilgisinin olmadığını söyledi. Eylül Metin'in kendisinin bilgisinin dışında zamanında kartını resepsiyona vermiş bu tarz olayların yaşandığını aktaran Afrodit, kendisine herhangi bir evrağın ulaşmadığını, kendisini bulmanın çok kolay olduğunu söyledi. Beni her yerde bulabilirler diyen Banu Alkan, Türkiye'de olduğunu belirterek, olayın tamamen otelin suçu olduğunu kaydetti.

Banu Alkan eylül metin bülent ersoy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu