Zehir Tacirleri Kıskıvrak Yakalandı

İstanbul'un Fatih semtinde, bir binaya yapılan baskında 9 ton metil alkol ve 110 bin şişe ele geçirildi. 3 tır içinde piyasaya yılbaşında sürülmek amacıyla binlerce sahte içki bekletiliyordu.

Zehir Tacirleri Kıskıvrak Yakalandı
Zehir Tacirleri Kıskıvrak Yakalandı Akay
Bu içerik 328 kez okundu.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü tarfından bir binaya yapılan baskında, bugüne kadar en fazla miktarda metil alkol ele geçirildi. Bina içinde ve tır'da bulunan  9 ton metil alkol ve 110 bin şişeye el konuldu. Sahte içki üretimi yapan 5 kişi'de tutuklandı.

Operasyon Nasıl Gerçekleşti?
 
İstanbul Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Fatih'teki Vefa Caddesinde bulunan Divanefendide, bir binada sahte içki üretildiğine dair istihbarat aldı. Öncelikle teknik takipe alınan binada, sahte içki yapıldığı anlaşılınca hemen operasyon yapıldı. Binlerce rakı ve wiski şişesi ele geçirildi. Şişeler satılmak için 3 tırda bekletiliyordu. Rakı üretiminde kullanılmak üzere bulunan 9 ton metil alkol elde edildi.

Tutuklanan 5 kişi'ye yapılan ilk sorgulamada, sahte içkileri yılbaşında piyasaya sürmeyi amaçladıklarını belirlendi. 5 tutuklunun 3'ü Pakistan uyruklu olurken, 1 tutuklunun da PKK üyesi olduğu tespit edildi. Sahte İçkilerin piyasa değeri 4 milyon civarında.

Sahte İçki Ölümleri

Ele geçirilen sahte içkiler İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’ne incelenmek üzere gönderildi. Sahte içki deyince ilk akla gelen geçen yıl en başta İstanbul olmak üzere bir çok ilimizde bir çok vatandaşımızın hayatını kaybetmesidir.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünün bu başarısı, yüzlerce insanın ölümünü engellemiş oldu. Çünkü binlerce şişe yılbaşında piyasaya sürülseydi ortaya çıkacak tablo çok acı olacaktı.

 

sahte içki metil alkol İstanbul Emniyet Müdürlüğü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi