Meclis Başkanlığına yeniden Kahraman seçildi

TBMM Başkanlığı için bugün yapılan seçimde üçüncü turda 289 oy alan AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman, bir kez daha TBMM Başkanlığı'na seçildi.

Meclis Başkanlığına yeniden Kahraman seçildi
Meclis Başkanlığına yeniden Kahraman seçildi Kerem Çelik
Bu içerik 529 kez okundu.

TBMM Genel Kurulu'nda bugün gerçekleşen seçimde Başkanlık görevine bir kez daha AK Parti'nin adayı İsmail Kahraman seçildi. Üçüncü turda oyların çoğunluğu alan Kahraman, 26. dönemin ikinci yarısında da Meclis Başkanlığı görevini sürdürmeye devam edecek.

Türkiye Büyük Millet  Meclisi (TBMM) Genel Kurulunda yapılan seçimin üçüncü turunda 509 oydan 289'unu alan AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman yeniden Meclis Başkanı oldu.

509 milletvekilinin oy kullandığı seçimin üçüncü turunda Kahraman 289 oy alırken, rakipleri CHP İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel 124, HDP Hakkari Milletvekili Selma Irmak 37, MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan 36, İYİ Parti Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu 7 oy aldı. Üçüncü turda 16 oy da geçersiz sayıldı.

Sonuçların açıklanmasının ardından AK Parti'nin adayı Kahraman, üçüncü turda üye tamsayısının salt çoğunluğu barajı olan 276 oyu geçerek 26. dönemin ikinci yarısında Meclis'e Başkanlık etme görevini bir kez daha kazandı.

'TBMM'NİN İLK BAŞKANI ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARINA TEŞEKKÜR EDİYORUM'

Seçimden zaferle ayrılan Kahraman TBMM Genel  Kurulunda bir teşekkür konuşması yaptı. Konuşmasına, kendisini bir kez daha bu göreve layık gören milletvekillerine teşekkür ederek başlayan Kahraman, "Öncelikle zorluk ve sıkıntılar, gaz lambaları altında İstiklal  Savaşı'nı bizzat yöneten Birinci Meclis üyelerini, başta TBMM'nin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, milli mücadeleye katılan ve katkı sağlayan ecdadımızı saygıyla anıyorum." ifadelerini kullandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi İsmail Kahraman AK Parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor