Afrin'de Bulunan PKK/PYD Terör Örgütü Havan Topu Saldırısı Gerçekleştirdi

Halep'in Afrin ilçesinde bulunan PKK/PYD terör örgütü elemanları, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin İdlib-Afrin sınırındaki Daret İzzet kontrol noktasına altı havan topu atışı yaptı.

Afrin'de Bulunan PKK/PYD Terör Örgütü Havan Topu Saldırısı Gerçekleştirdi
Afrin'de Bulunan PKK/PYD Terör Örgütü Havan Topu Saldırısı Gerçekleştirdi Akay
Bu içerik 374 kez okundu.

PKK/PYD'li teröristlerin gerçekleştirdiği sınır ötesi havan topu saldırısı, herhangi bir can ve mal kaybına sebep olmadı. Atılan havan toplarından biri, Daret İzzet'in Samaan Kalesi bölgesindeki kontrol noktasına 100 metre yakınına düştü. Öbür havan topları ise köylülerin bulunduğu yerlere isabet etti.
 
TSK'den yapılan açıklamaya göre, havan topu saldırısının herhangi bir can ve mal kaybına sebep olmadığı ve hiç kimsenin yaralanmadığını ifade edildi. Türk Silahlı Kuvvetleri gereken cevabı anında verdi, terör örgütünü ateş altına aldı.

Kontrol Noktaları Nasıl Oluştu?

Türkiye, Rusya ve İran ile yapılan anlaşmaya dair imzalanan Astana Ateşkes Anlaşması ardından, TSK İdlib'te 12 Ekim'den itibaren bölgeye gelmiş ve kontrol noktaları oluşturmuştu.

Suriye-Türkiye sınırında bulunan İdlib-Afrin'in  Salve köyü ile Samaan Kalesi yakınlarında kontrol noktalarını oluşturan TSK, 3.kontrol noktasını aynı güzergahta Şeyh Akil Tepesi'nde kuracak. Bununla beraber toplam 12 kontrol noktası kurulması bekleniyor. 

Türk Silahlı Kuvvetleri Suriye Afrin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TSK’ dan Katar’ a ilave asker
TSK’ dan Katar’ a ilave asker
Yemek kartlarıyla ilgili açıklama geldi
Yemek kartlarıyla ilgili açıklama geldi