Kolombiya'da Kahve Hasadında Facia

Kolombiya'da kahve hasadından dönen işçilerin bindikleri 'Chiva' adlı aracın uçuruma yuvarlanması üzerine 15 kişi yaşamını yitirdi.

Kolombiya'da Kahve Hasadında Facia
Kolombiya'da Kahve Hasadında Facia Akay
Bu içerik 313 kez okundu.

Güney Amerika ülkesi Kolombiya'da geleneksel bir taşıma aracı olan Chivalar daha çok kahve hasadında kullanılıyor. Hasat bitiminde işçileri evlerine götürürken kaza yaptı. Dağ kesiminde seyir halindeyken bir  motorsikleti solamak isteyen şoför'ün, direksiyon hakimiyetini kaybetmesi üzerine uçuruma yuvarlandı.

Çok Sayıda Ölü ve Yaralı Var

Kolombiya'nın Sabanalarga şehri kırsalında meydana gelen fecia ardından yapılan açıklamada, 15 kişinin yaşamını yitirdiğini ifade edildi. Yaralıların sayısı ise 35 civarında.

Kurtarma ekiplerinin yanında askeri helikopterlerinde olaya dahil olduğunu ve her çeşit kurtarma ve arama çalışmalarının devam ettiğini söylendi.

Chiva Aracı Nedir?

Kolombiya'nın geleneksel taşıma aracı olan Chivalar, kamyonların kasa bölümüne koltuk ve sandalye monte edilerek oluşturuluyor. Bu şekilde yolcuların daha rahat taşınabileceği umuluyor. Kolombiyanın kırsal alanlarda daha çok kullanılan bu araçlar, özellikle kahve hasadında en çok tercih edilen araç oluyor.

Kolombiya Sabanalarga Chiva
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi