Rusya'dan NATO'ya Siber Saldırı

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in yaptığı açıklamada, NATO'yu sürekli rahatsız eden internet ağlarındaki saldırıların daha çok Rusya kaynaklı olduğunu iddia etti.

Rusya'dan NATO'ya Siber Saldırı
Rusya'dan NATO'ya Siber Saldırı Akay
Bu içerik 393 kez okundu.

Bir radyo kanalında açıklamalar yapan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO kurumuna internet üzerinden sürekli uğraşıldığı ve siber saldırıların gün geçtikçe artığını söyledi. NATO olarak bunlarla sürekli uğraşıldığı ve dikkatli olunduğunu altına çizdi.

Siber saldırıların en çok Rusyadan geldiğini ifade eden Stoltenberg şöyle dedi; "Rusya, demokratik kurumlarımıza duyulan güveni baltalamak üzere sosyal ağları ve sanal ortamı kullanıyor. Bu sürekli olarak gelişen bir tehdit ve buna adapte olmak zorundayız" diyerek ifadelerini belirtti.

Siber Güvenlik Sistemi Güçlendirildi

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, bu saldırılara karşı siber güvenlik sisteminin güçlendirildiğini ve gerekli tedbirlerin alındığını söyledi ve şu açıklamayı yaptı; "Son dönemde siber korsanlar NATO askerlerinin cep telefonlarına eskiye göre daha sık saldırı düzenlemeye başladılar. Eskiden siber saldırı hedeflerinin çoğu NATO güzergahlarıyken, şu an bu tür saldırıların artan sayısı askerlerin cep telefonlarına yapılıyor" diye ifade etti.

Genel Sekreter Stoltenberg, NATO'nun her çeşit saldırı ve tehdidi önleyebileceğini ve gerekli cevabı verebileceğini söyleyerek üyelere güvence verdi.

NATO Rusya jens Stoltenberg
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu