Mersin'de Ceviz Büyüklüğünde Dolu Yağdı

Mersin'de bugün öğleden sonra başlayan sağanak yağışlar kısa sürede yerini doluya bırakınca hayat olumsuz etkilendi. Ceviz büyüklüğünde yağan dolular bazı araçlarında çatlaklar oluşturdu.

Mersin'de Ceviz Büyüklüğünde Dolu Yağdı
Mersin'de Ceviz Büyüklüğünde Dolu Yağdı Kerem Çelik
Bu içerik 915 kez okundu.

Güneşli bir Sonbahar sabahıyla uyanan Mersinliler, öğleden sonra saat 15:10 sıralarında bir anda bastıran sağanak yağışların etkisi altında kaldı. Antalya üzerinden gelen sağanak yağışlar, kentin yüksek noktalarında yerini doluya bırakırken, yaklaşık 1 saat süren dolu yaşığı kentte yaşamı olumsuz etkiledi. Aralıksız yarım saat yağan ve ara ara durduktan sonra tekrar başlayan dolu yağışı, sürücüleri zor durumda bırakırken, bazı araçların camları ceviz büyüklüğünde yağan dolular nedeniyle çatladı. 

Mersin'in merkez ilçelerinden Mezitli'de çok daha fazla etkili olan dolu yağışı sokakları 15 santimetre kalınlığında beyaz örtü ile kapladı. Vatandaşlar bir anda başlayan yağışlardan zarar görmemek adına, kendilerini kapalı mekanlara attı. Koşuşturmalı geçen 1 saat içerisinde bir çok vatandaş tepeden aşağı ıslandı.

Mersin'in yine merkez ilçelerinden Toroslar ilçesinin yukarı bölümlerinde sağanak yağışlar nedeniyle bir anda yükselen sular yüzünden bazı evler su altında kaldı. Bu evlerin imdadına belediye ekipleri yetişirken, ekiplerin çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi. Güneykent Mahallesi'nde göreve giden Toplumsal Müdahale Aracı (TOMA) da şiddetli yağışlardan etkilendi.

Sel sularının yolları tamamen kaplaması nedeniyle yolda bulunan çukuru fark edemediği için düşen TOMA mahsur kalırken, yağmur altında yürütülen çalışmaların bulunduğu yeden kurtarıldı.

Mersin Şehir Arası Otobüs Terminali'nde (MEŞOT) seyahat etmek üzere olan yolcular ve yakınları da dolu yağışından etkilendi. Otobüs Terminali'nde bazı yolcu otobüsleri dolu yağışı nedeniyle gecikmeli kalkarken, su birikintisi içinde kalan otomobiller arıza yaparak bulundukları yerde kaldı. Sağanak yağış ve dolunun etkisiyle Otobüs Terminali'nin tavanından akan sular bekleme noktalarındaki yolcuları yerlerinden etti.

Şiddetli yağışların ardından kette yeniden güneş açarken, hayat kısa bir süre sonra yeniden normale döndü.

mersin dolu hava durumu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor