Erdoğan ABD'ye Rest Çekti: "S-400'leri Aldık"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin S-400 tehdidine sert çıktı. "NATO'ya ve diğer müttefiklerimize açıkça ifade ediyorum: Bu iş bitti. Anlaşmayı yaptık. S-400'leri aldık." dedi.

Erdoğan ABD'ye Rest Çekti:
Erdoğan ABD'ye Rest Çekti: Hakan Yılmaz
Bu içerik 1480 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin S-400 füze savunma sistemleriyle ilgili verilen tehdide yönelik sert çıkış yaptı. NATO ve diğer müttefiklere açıkça ifade ettiğini belirterek, anlaşmanın yapıldığını ve S-400'lerin alındığını belirtti.

"Türkiye Bunu Kimseye Danışmaz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO ve diğer müttefiklere açıkça ifade ederek S-400'lerin alındığı açıkladı. Ayriyeten Erdoğan, Türkiye'nin bu konu hakkında kimseye danışmayacağını ifade etti.

Kendi güvenliğimizin sağlanması amacıyla Rusya'dan S-400 hava savunma sistemleri alınmasının ardından ABD, Türkiye'ye yönelik tehdit sinyalleri gelmişti.

ABD'nin Rusya'dan alınan savunma sistemiyle beraber Türkiye ve NATO teknolojilerine erişimin kısıtlanacağı hakkında söylem yayımlanmıştı. Ayriyeten Türkiye'nin S-400'leri alırsa, NATO teknolojilerine erişimin kısıtlanmasıyla beraber F-35 tipi 5. nesil bombardıman uçaklarının edinmesi ve kullanma imkanları hakkında tedbirlerin alınabileceği hakkında açıklama verilmişti.

NATO Skandalına Tepki

NATO tatbikatında Atatürk ve Erdoğan resimlerine yönelik bir skandala imza atılmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO tatbikatındaki terbiyesizliği, çarpık bir bakış açısının dışa vurumu olarak yorumladı. Ayriyeten Erdoğan, NATO güvenilirliğinin sorgulanmasıyla beraber İdlib'te yeni adımların atılacağının bilgisini paylaştı.

NATO'nun son dönemlerde yapmış olduğu bu skandal çerçevesinde özür üstüne özür dilemesinin hiçbir anlam ifade etmediği, yapılan tatbikatta kullanılan bu resimlerin tamamen ülkemize açık bir terbiyesizlik olduğunu yineleyen Erdoğan, konunun S-400 füzeleri hakkında bir mahiyet taşıdığını belirtti. NATO'nun bu skandalının ardından gelen açıklamaların ve NATO güvenilirliğinin bu konunun itibaren sorgulanabilirliği konusunda açıklama yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan nato tatbikat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu