Erzurum'da cenazenin nereye gömüleceği konusunda kavga çıktı

Erzurum'a bağlı Palandöken ilçesinde 4 çocuğu ve kocası ile birlikte yaşayan bir kadının, psikolik sorunları nedeniyle kendisini asarak yaşamına son vermesinin ardından cenazesinin nereye gömüleceği konusunda, çekirdek ailesi ile geniş ailesi kavga etti.

Erzurum'da cenazenin nereye gömüleceği konusunda kavga çıktı
Erzurum'da cenazenin nereye gömüleceği konusunda kavga çıktı Kerem Çelik
Bu içerik 1481 kez okundu.

Palandöken İlçesi'nde ikamet eden Gülten Çoban (45), dün henüz anlaşılamayan bir nedenle kendini asarak intihar etti. Yaklaşık üç aydır psikolojik rahatsızlığı yüzünden tedavi gördüğü bilgisine ulaşılan Çoban'ın cenazesi çocuklarının gözyaşları içerisinde otopsi yapılmak üzere Erzurum Adli Tıp Kurumu'na götürüldü.

Otopsi işlemi tamamlandıktan sonra cenazeyi almaya giden Çoban'ın çekirdek ailesi işe geniş ailesi arasında tartışma çıktı. Kadının kardeşleri cenazeyi almak isterken, Çoban'ın eşi ve çocukları bu duruma karşı çıktı.

Çekirdek ailesi Çoban'ı Tekman'ın Geçitköyü'nde bulunan mezarlığa defnetmek isterken, geniş ailesi ise ablalarını Tekman'ın Koçyayla köyündeki mezarlıkta son yolculuğuna uğurlamak istediklerini belirtti.

Bir türlü anlaşamayan dayı ve yeğenlerin arasında kalan Çoban'ın eşi de kavgaya dahil olarak kayınbiraderleri ile Adli Tıp Kurumu önünde kavgaya tutuştu. Burada yatıştırılan kavga cenazenin yıkanması için götürüldüğü Asri Mezarlık içindeki gasilhane önünde devam etti.

Kavganın her geçen dakika daha da alevlenmesi üzerine mezarlığa çok sayıda polis yönlendirildi. Kavgayı ayırmak için İl Emniyet Müdür Yardımcısı Gencer Bayram da devreye girdi. Bayram'ın müdahil olmasının ardından kavga sonlanırken, Cumhuriyet savcısının talimatının ardından Çoban'ın cenazesi çekirdek ailesine verilirken, eşi ve çocuları Çoban'ın Tekman'ın Geçitköyü'nde son yolculuğuna uğurladı.

Erzurum Palandöken ilçesi cenaze
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu