Ankara’da 24 saat ulaşım dönemi başladı

Ankara'nın yeni başkanı Mustafa Tuna'nın ilk ciddi çalışması olan kent genelinde 24 saat ulaşım hizmeti, dün gece EGO otobüslerinin 35 hatta, 280 sefer vermesi ile resmen başladı.

Ankara’da 24 saat ulaşım dönemi başladı
Ankara’da 24 saat ulaşım dönemi başladı Kerem Çelik
Bu içerik 673 kez okundu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'nın, vatandaşların günün her saati ulaşım sorunu yaşamaması adına kentte başlattığı "24 saat ulaşım uygulaması" dün gece başladı. EGO Genel Müdürü Balamir Gündoğdu, gece Başkent'in popüler meydanı Kızılay'da medya mensuplarıyla bir araya gelerek 24 saat ulaşım uygulaması hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Vatandaşların talepleri doğrultusunda Başkan Mustafa Tuna'nın talimatının ardından harekete geçtiklerini kaydeden Gündoğdu, bu gece itibarıyla merkez ilçeler Altındağ, Çankaya, Etimesgut, Gölbaşı, Keçiören, Mamak, Pursaklar, Sincan ve Yenimahalle'de EGO otobüslerinin kesintisiz 24 saat hizmet vereceğini aktardı.

Başkentlilerin bugünden itibaren 24 saat kesintisiz olarak EGO otobüsleriyle 9 merkez ilçede sorunsuz bir şekilde seyahat edebileceğini die getiren Gündoğdu, "Bu gece itibarıyla ilk seferlerimiz başlıyor. Toplam 35 hatta, 280 seferle sabaha kadar hizmet verilecek. Bu seferler saat 02.00'ye kadar normal olarak devam edecek, daha sonra 03.00, 04.00 ve 05.00'te saat başı olarak devam edip 06.00'da normal seferlerle tekrar geri döneceğiz." dedi.

Metro seferlerinde de düzenleme yapmaya başladıklarını belirten Gündoğdu, bugüne kadar saat 24.00'te biten metro seferlerini şu an için 01.00'e kadar uzatıldığını ilerleyen günlerde daha da ileri bir saate çekme ihtimallerinin bulunduğunu söyledi. Gündoğdu ayrıca, Başkan Tuna tarafından gönderilen tatlıları durağa gelen otobüslerdeki şoför ve yolcular ile medya mensuplarına dağıttı.

Tüm meslektaşları adına Ankara'ya 24 saat hizmet vermekten büyük mutluluk duyduklarını kaydeden EGO şoförlerinden Mustafa Yılmaz, vatandaşların mağduriyet yaşamaması adına gece gündüz çalışacaklarını söyledi.

24 saat ulaşım taleplerinin karşılandığı için önce Başkan Tuna'ya ardından da EGO şoförlerine teşekkür eden Ankaralılar, gece seferlerinin başlamasından memnun olduklarını söyledi.

Ankara EGO ulaşım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu