Tahminler Doğru Çıktı: Veliaht Prens Tahta Çıkıyor

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz'in tahta veliaht olan oğluna devredeceğine dair söylemler güçlenmeye başladı. Kralın 32 yaşındaki oğlu Prens Muhammed bin Selman her an tahta geçebilir.

Tahminler Doğru Çıktı: Veliaht Prens Tahta Çıkıyor
Tahminler Doğru Çıktı: Veliaht Prens Tahta Çıkıyor Akay
Bu içerik 460 kez okundu.

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz'in önümüzdeki hafta tahtını 32 yaşındaki oğlu Veliaht Prens Muhammed bin Selman'a bırakacağına dair söylemler güçlenmeye başladı. Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz, önümüzdeki hafta tahtı oğlu Veliaht Prens Muhammed bin Selman'a devredeçeğini açıklandı. Kral Selman bin Abdülaziz'in oğluna destek olarak kalacağına ifade edildi.

Veliaht Prens Muhammed bin Selman, Kasım ayının ilk haftalarında 38 kadar prens, bakan ve iş adamını yolsuzluk'tan dolayı tutuklatırıp gözaltına aldırmıştı. Muhammed bin Selman'ın kral olduktan sonra en çok İran ile uğraşacağı tahmin ediliyor.

Suudi Arabistandaki ileri gelenler, Muhammed bin Selman'ın kral olduktan sonra, Suudi Arabistan'ın Ortadoğudaki petrol satışında tek rakibi olan İran'a karşı baskıcı olacağı ve askeri bir müdahale yapabileceği endişeyle belirtiyor.

Veliaht Pren Muhammed bin Selman'ın kral olduktan sonra, İran tarafından desteklenen Hizbullah'a karşı mücadele edeceği tahmin ediliyor. Hizbullah'ı Lübnan'da değil Süriye'de bitirmek istediğini ifade ediliyor.

Suudi Arabistan Selman bin Abdülaziz Muhammed bin Selman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu