Erdoğan 22 Kasım'da Rusya'ya gidecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir dizi görüşmeler yapmak için 22 Kasım Çarşamba günü İstanbul'dan hareket edecek uçakla Rusya'nın Soçi kentine geçeceği bildirildi.

Erdoğan 22 Kasım'da Rusya'ya gidecek
Erdoğan 22 Kasım'da Rusya'ya gidecek Kerem Çelik
Bu içerik 412 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 22 Kasım Çarşamba günü, Rusya'nın Soçi şehrinde Türkiye, Rusya ve İran arasında gerçekleşecek üçlü zirve için Soçi'ye gideceği aktarıldı.

Erdoğan, Suriye'nin toprak bütünlüğü için garantör olna 3 ülke arasında gerçekleşecek "Suriye" başlıklı üçlü zirveye katılmak üzere, 22 Kasım Çarşamba günü Soçi'ye uçacak. Alınan bilgiye göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rus lider Vladimir Putin ile Soçi'de Devlet Başkanlığı Rezidansı'nda, 2 hafta dolmadan yeniden biraraya gelecek.

Garantör ülkeler olan Türkiye, İran ve Rusya'nın katılımıyla 22 Kasım Çarşamba günü Rusya'nın ev sahipliği yapacağı "Suriye" konulu toplantıda taraflar iç savaşın hala devam ettiği ülkede yaş

anan gelişmeleri ve bölgede gelinen son noktayı masaya yatıracak. Zirveye İran adına Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin katılacağı öngörülüyor. 

2017 yılında 13 kez telefonla fikir alışverişi yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin, 6. kez de bir yüz yüze gelecek.

13 Kasım Pazartesi günü saat 14:30'da hareket eden uçakla Rusya'ya geçen ve bir dizi temaslarda bulunduktan sonra ülkeye dönen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Salı günü de özel uçak "TUR" ile Kuveyt'te geçmiş, burada da Kuveyt Emiri Şeyh Sabah El-Ahmed El Cabir El-Sabah ile bir araya gelmişti. İki lider arasındaki görüşmelerin ardından Türkiye ile Kuveyt arasında 3 anlaşma imzalanmıştı.

Recep Tayyip Erdoğan rusya soçi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu