Kulüpler Birliği Başkanı Özbek'ten yabancı futbolcu açıklaması

Kulüpler Birliği Vakfı ve Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, kamuoyunu meşgul eden VAR sistemi ve yabancı sınırı konularıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Kulüpler Birliği Başkanı Özbek'ten yabancı futbolcu açıklaması
Kulüpler Birliği Başkanı Özbek'ten yabancı futbolcu açıklaması Kerem Çelik
Bu içerik 453 kez okundu.

Süper Lig'de mücadele eden 18 takımın oluşturduğu Kulüpler Birliği Vakfı, bugün bir araya gelerek Türk futbolunun geleceğini masaya yatırdı. Toplantının ana maddesi yabancı oyuncu kuralı ve Video Asistan Hakem (VAR) konuları oldu. 

Toplantının ardından kameraların karşısına geçen Galatasaray ve Kulüpler Birliği Başkanı Dursun Özbek, başkanlar nezdinde gerçekleşen toplantıda, yabancı futbolcu sayısı konusunun ele alındığını söyledi.

GELECEK SEZONA VİDEO HAKEM SİSTEMİ İLE BAŞLAMA İHTİMALİMİZ BULUNUYOR

Kamuoyunu uzun süredir meşgul eden konulardan Video Hakem Sistemi hakkında da görüş bildiren Dursun Başkan, hazırlıkların sezon sonu biteceğini, gelecek sezona Video Hakem Sistemi ile başlama ihtimallerinin bulunduğunu aktardı. 

YABANCI OYUNCU KURALI İÇİN 2019'A KADAR SÜREMİZ VAR

Spor kamuoyunun bir başka ana gündem maddesi olan yabancı sayısı konusunda Kulüpler Birliği'nin aldığı karar ve yürüttüğü çalışmalar hakkında da bilgiler paylaşan Dursun Özbek, "2019'a kadar süremiz var ama yapacağımız çalışmaları bu zaman dilimine sığdıracağız, en uygun çözümü bulacağız. Bu konuyla ilgili bir çalıştay yapmayı planlıyoruz. Futbol altyapısı konusunda çalışmalarımız var. İnceleniyor. Herkes bu konuda bilgi sahibi olacak. Yapılan her şey Türk futbolunun daha iyi günlere kavuşması içindir. Sayın Cumhurbaşkanı ifade etti. Yapılan kontratlar var, yabancı futbolcu sayısı çalışmalarını yapıyoruz" dedi.

Kulüpler Birliği Vakfı Dursun Özbek Galatasaray
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu