Akşener, İsmail Kahraman'a hakaretten ifade verdi

MHP'den ihraç edildikten sonra siyasi hayatını kurucusu olduğu İYİ Parti'nin Genel Başkanı olarak sürdüren Meral Akşener, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a hakaret ettiği gerekçesiyle ifade verdi.

Akşener, İsmail Kahraman'a hakaretten ifade verdi
Akşener, İsmail Kahraman'a hakaretten ifade verdi Kerem Çelik
Bu içerik 1407 kez okundu.

Meral Akşener, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Ak Partili İsmail Kahraman’ın "Hakaret" gerekçesiyle hakkında suç duyurusu yapmasının sonucunda 'şüpheli' sıfatıyla Savcılığa ifade verdi. İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Ak Partili Kahraman’ın geçmiş dönemde yaptığı bir açıklamada kendisini hedef alarak "Meral Kılıçdaroğl" cümlelerini kurduğunu belirterek, Kahraman'ın bu sözlerini namusuna bir saldırı olarak değerlendirdiğini, bir kadının soy isminin nasıl ve ne şekilde değişeceğin açık ve net ortada olduğunu ve Kahraman'ın kendisine başkasının karısı iması yatığı için kızarak, içerleyip ve üzüldüğünü kaydetti.

CnnTürk'ün haberine göre; Akşener, Ankara Basın Suçları Bürosu Savcılığında verdiği beyanda özetle şu ifadeleri kullandı: 

"Kahraman'ı uzun süredir tanırım. İstanbul'da İş Dünyası Vakfı'nın iftarında kalabalık arasında bahsim geçerken Kahraman, "aaa şu Meral Kılıçdaroğlu mu?" sözlerini sarfetti. Namusumu hedef alan sözlere kızdım, içerledim ve üzüldüm. Geçmiş dönemlerde bana "Gelin hanım" diyen, benim de kendisine abi dediğim Kahraman'a telefon ile ulaşmak istedim ancak telefonlarımı açmadı. Daha sonra kişisel Twitter hesabımdan bir açıklama paylaştım. Kendini dindar olarak tanıtan bir kişi, dine de yakışmayacak sözler kullandı."

50 BİN TL'LİK TAZMİNAT DAVASINA KARŞI DAVA OLARAK 1 TL'LİK DAVA AÇTIK

İsmail Kahraman'ın kendisini FETÖ'cülükle suçladığı iddia eden ve açıklamalarının hiç bir kelimesinde Kahraman'a yönelik hakaret olmadığını kaydeden Akşener sözlerine şöyle devam etti: "Kendisi 13 Temmuz tarihinde de TBMM resmi sayfasında iddiaları reddetmemekle birlikte, masum bir teşbih olduğunu söyleyerek, beni FETÖ'cülükle itham etmiştir. Bu ifade masum bir teşbih olarak kabul edilemez. Ben kendisine kamu görevlisi olmasından dolayı hakaret etmiş değilim. Kendisi beni ‘Mal bulmuş magribi gibi ucuz ve seviyesizlikle, cahil ve art niyetli olmakla, FETÖ terör örgütünü kastederek taşeronluğa teşne müflis bir siyasetçi olmakla’ itham etmiştir. Ben de kendisinden şikayetçi oldum. Hakkımda 14. Asliye Hukuk Mahkemesinde 50 bin liralık tazminat davası açtı. Biz de karşı dava olarak 1 Liralık dava açtık."

Meral Akşener İsmail Kahraman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor