Öğrenci yurdunda şok: 47 öğrenci hastaneye kaldırıldı

İstanbul'da bulunan bir öğrenci yurdunda dün akşam gıda zehirlenmesi nedeniyle 47 öğrenci hastaneye kaldırıldı.

Öğrenci yurdunda şok: 47 öğrenci hastaneye kaldırıldı
Öğrenci yurdunda şok: 47 öğrenci hastaneye kaldırıldı Kerem Çelik
Bu içerik 373 kez okundu.

Sancaktepe'de üniversite öğrencilerine hizmet veren bir yurtta çıkan akşam yemeği nedeniyle fenalaşarak kusmaya başlayan 47 öğrenci alelacele hastaneye kaldırıldı. Taşeron bir firma tarafından gelen yemekler arasında makarnadan yedikten 5 dakika sonra fenalaştıklarını belirten öğrenciler, kusunca zehirlendiklerini anladıklarını söyledi.

Olay; Sancaktepe ilçesi Abdurrahmangazi Mahallesi, Ravza Caddesi üzerinde hizmet veren Kredi Yurtlar Kurumu'na bağlı Mahmut Celaleddin Ökten Erkek Öğrenci Yurdu'nda dün akşam saat 23.00 sularında yaşandı. Alınan bilgiye göre, taşeron bir firma tarafından akşam yemeği olarak getirilen bulgur pilavı, tavuk, makarna ve ciğerden yiyen öğrencilerin bir kıs 5 dakika sonra fenalaştı.

Aşırı derecede mideleri bulunan ve başları dönen öğrenciler, yaşadıkları sorunları yurt yetkililerine haber verdi. Yetkililerin ihbarının ardından olay yerine 112 Acil Servis ekibi yönlendirildi. Sağlık ekipleri ilk müdahalelerini olay yerinde yaptığı gençleri, ambulanslarla çevre hastanelere götürdü.

ÖĞRENCİLER YURT YÖNETİMİNİ İSTİFAYA DAVET ETTİ

Zehirlenme vakasının ardından bir grup öğrenci, yurt yönetimini uzun süre protesto etti. Yurt binasının bahçesinde toplanan gençler "Yönetim istifa" diye bağırdı. Protesto olaysız şekilde sonlanarak öğrenciler tekrar yurt binasına döndü. 

CİĞERLE MAKARNAYI YİYEN 5 DAKİKA SONRA KUSMAYA BAŞLADI

Akşam yemeğinden yiyen Marmara Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği 2. sınıf öğrencisi Niyazi Gündüz, "Arkadaşlarımızın hepsi zehirlendi. Yemekte ciğerle makarna vardı çorba vardı. Ciğerle makarnayı yiyen 5 dakika sonra kusmaya başladı. Bizde anlamadık zaten. Odaya çıktık herkes kusmaya başladı. Ambulans falan çağırdılar. Bir baktık ambulanslar geliyor. Bizde aşağıya indik yönetime bağırdık ama olanlar bunlara oldu. Daha önce de ambulanslar gelip gidiyordu ama ben yemeği genelde dışarıda yiyordum. Ambulans gelip gidiyordu ama çok arkadaşım olmadığı için pek muhabbetim yok. Sadece ambulans gelip gidiyordu. Zehirlenme vakası olup olmadığını duyurmuyorlardı" ifadelerini kullandı.

GENEL OLARAK KÖTÜ YEMEK VERİYORLAR

Yemekten yiyen ancak etkilenmeyen bazı öğrenciler ise, yemeklerin çok kötü olduğunu belirterek, yemek zorunda oldukları için yediklerini belirtti. Kendilerin genel olarak kötü yemek verdikleri aktaran öğrenciler, 20-30 öğrencinin zehirlendiğini düşündüklerini söyledi.

İstanbul Sancaktepe ilçesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi