Cumhurbaşkanı Erdoğan Kuveyt'te 3 anlaşmaya İmza attı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir dizi görüşmeler için dün özel uçakla gittiği Kuveyt'ye 3 anlaşmaya imza attı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kuveyt'te 3 anlaşmaya İmza attı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kuveyt'te 3 anlaşmaya İmza attı Kerem Çelik
Bu içerik 506 kez okundu.

Dün akşam saatlerinde özel uçan "TUR" ile İstanbul'dan havalanarak akşam saatlerinde Kuveyt'e inen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülkede görkemli bir şekilde karşılanmıştı. Sabah saatlerinde Kuveytli yetkililerle görüşmelere başlayan Erdoğan, görüşmelerin ardından 3 anlaşmaya imzasını attı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu sabah Kuveyt Emiri Şeyh Sabah El-Ahmed El Cabir El-Sabah ile bir araya geldi. Liderler arasındaki kritik zirvenin ardından Beyan Sarayı Devlet Konukevi'nde gerçekleştirilen imza töreninde Türkiye ile Kuveyt arasında 3 anlaşma imzalandı. Spor Alanında İşbirliği Anlaşması, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile Kuveyt Ticaret ve Sanayi Bakanı ve Gençlikten Sorumlu Devlet Bakan Vekili Halid Nasır Abdullah el-Roudan imzasını taşıdı. Doğrudan Yatırımın Teşvik Edilmesine Yönelik Anlaşması'na ise Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Arda Ermut ve Kuveyt Doğrudan Yatırımı Teşvik İdaresi Başkanı Meşal Cabir el Ahmed es-Sabah imzalarını attı. Bilim ve Teknoloji Alanında İşbirliği Anlaşması'na da TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Arif Ergin ile Kuveyt Bilimsel Araştırma Enstitüsü Genel Müdürü Dr. Samira Omar imzalarını attı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, imza töreninin ardından Kuveyt Emiri Şeyh El-Sabah'ın onuruna vereceği öğle yemeğine katıldı.

Özel uçak "TUR"da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında yer alarak Kuveyt'te geçen kafilede, eşi Emine Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan yer aldı.

Recep Tayyip Erdoğan Kuveyt
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor