Rusya Başbakanı: ABD, Rusya'yı rakip değil düşman olarak görüyor

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) ülkesine yaptırım uygulama kararını değerlendiren Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev, ABD'nin Rusya'yı rakip değil, düşman olarak gördüğünü dile getirdi.

Rusya Başbakanı: ABD, Rusya'yı rakip değil düşman olarak görüyor
Rusya Başbakanı: ABD, Rusya'yı rakip değil düşman olarak görüyor Kerem Çelik
Bu içerik 542 kez okundu.

Hafta sonu Vietnam'da gerçekleşen APEC zirvesinde bir araya gelen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ABD Başkanı Donald Trumo Suriye'deki iç savaşın bitmesi için ortak çağrı yapmışlardı. Dünyanın iki büyük gücünün yakınlaşması yalnızca 3 gün devam edebildi. Bugün bir açıklama yapan Rusya Başbakanı Medvedev, Beyaz Saray yönetiminin, yaptırım uygulayarak Kremlin'i rakip olarak değil, düşman olarak gördüğünü kaydetti.

YENİ YAPTIRIMLARA HAZIRIZ

Kremlin ile Beyaz Saray arasındaki ilişkilerin son dönemlerde çok kötü koşullara gerilediğini dile getiren Başbakan Medvedev, ABD'nin yeni yaptırımlarına hazır olduklarını da söyledi.

ABD SAVAŞIYOR GİBİ YAPIYOR

Başbakan Medvedev'den son bir açıklama yapan Rusya Savunma Bakanlığı ise ABD’nin teröre karşı tavrını sert bir dille eleştirdi. Açıklamada, Amerika'nın Ortadoğu’da terörle savaşmadığını, sadece savaşıyor gibi yaptığı iddia edildi.

ABD, DAEŞ’E GİZLİ DESTEK VERİYOR

Beyaz Saray yönetiminin Suriye’de faaliyetlerini sürdüren kanlı terör örgütü DAEŞ’e ‘gizli destek’ verdiğini öne süren Kremlin, DAEŞ’in elinde kalan son toprak paraçı olan Suriye'nin Ebu Kemal kasabasına düzenlenen operasyonun bu durumu açıkça ortaya koyduğunu belirtti.

Rus savunma bakanlığı, Amerikan ordusunun Ebu Kemal’da Rus bombardımanına engel olmaya çalıştığını da iddia etti. 

Rusya Amerika Birleşik Devletleri Dimitri Medvedev
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu