Türk Taekvondosunun Acı Kaybı

Taekvondonun Türkiye'ye gelmesini ve gelişmesini sağlayan dünya şampiyonu taekvondocu İsmet İraz, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. İsmet İraz 19 Mayıs Kompleksinde bulunan İsmet İraz Taekvondo Salonunda yapılacak törenin ardından Karşıyaka Mezarlığına defnedilecek.

Türk Taekvondosunun Acı Kaybı
Türk Taekvondosunun Acı Kaybı Akay
Bu içerik 542 kez okundu.
Uzun süredir İbn-i Sina hastanesinde böbrek ve solunum yetmezliği nedeniyle tedavi gören İsmet İraz vefat etti. İsmet İraz'ın cenazesi yarın 19 Mayıs Spor Kompleksinde bulunan İsmet Iraz Taekwondo Salonu önünde yapılacak törenden sonra Karşıyaka Mezarlığı’nda kılınacak öğle namazından sonra defnedilecek
.
İsmet İraz'ın Taekvondo Macerası
 
Türkiye’ye tekvandoyu getiren kişi olan İraz, bir çok madalya kazandıktan sonra milli takımlar teknik direktörlüğü yaptı. Teknik direktörlük yıllarında çalıştırdığı sporcularla beraber, uluslararası musabakalarda bir çok madalya kazandırmasını bildi. İsmet İraz hoşgörülü kimliğinin yanında disiplinli yönü'de vardı.
 
1970'li yıllarda karateyi öğrenebilmek için Japonya gitti. Bu ülkede aylarca kalan İraz daha sonra taekvondo'ya merak sardı. Bunun için Kore'ye gitti. Koredeki kurslardan sonra sırasıyla Çin, ,Tayvan ve Tayland'a gitti. Buralarda toplam 4 yıl kaldı. 1973'te İrlanda'da yapılan Dünya Taekvondo Şampiyonasında birinci oldu.
 
İsmet İraz'ı Kısaca Tanıyalım
 
İsmet İraz, 1946 yılında Ankara'da dünyaya geldi. 1973 yılında İrlandanın başkenti Dublin’de yapılan Dünya Şampiyonası musabakalarında birinci olarak altın madalya aldı. Milli Takım Teknik Direktörü olarak 20 yıl görev yaptı.
İsmet İraz Taekvondo
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor