Kuveyt, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kırmızı-beyaz renklerle karşıladı

Bir dizi görüşmeler gerçekleştirmek için Kuveyt'e ayak basan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülkede kırmızı-beyaz renklerle ve dev Türk bayrağı ile karşılandı.

Kuveyt, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kırmızı-beyaz renklerle karşıladı
Kuveyt, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kırmızı-beyaz renklerle karşıladı Kerem Çelik
Bu içerik 488 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşılamak için bir dizi etkinlikler yapan Kuveytli yetkililerin, dikkat çeken çalışması ise ülkenin sembolü olan Kuveyt Kuleleri'ne Türk bayrağı yansıtması oldu.

Başkent Kuveyt'in deniz kıyısında bulunan Arap Körfezi Meydanı'ndaki  kuleler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı karşılamak adına Türk bayrağının yansıtılması nedeniyle kırmızı beyaz renklere büründü.

Kuveyt Türk Toplumu Başkanı ve MÜSİAD Temsilcisi Nesim Ömeroğlu, Anadolu Ajansı'na (AA) verdiği demeçte, bugün mübarek bir ziyarete şahitlik etiklerini, Kuveyt semalarının da, Erdoğan'ın ziyareti dolayısıyla fevkalade ihtişamlı bir geceye sahne olduğunu belirtti. Kuveyt Kuleleri'nin Türk bayraklarıyla süslenerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın  ziyaretine hazırlandığını kaydeden Ömeroğlu, çalışmaların görkemli bir manzara oluşturduğunu söyledi.

Nasim Ömeroğlu, Kuveyt halkının Erdoğan'ın ziyaretine büyük önem verdiğini ve bölgenin fevkalade bir dönemden geçtiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu ziyaret Kuveytliler için büyük bir önemi haiz. Kuveyt Emiri Şeyh  Sabah Ahmed Cabir el-Sabah da parlamento açılışında yaptığı konuşmada, bölgenin  başta Katar krizi olmak üzere yaşanan sorunlar nedeniyle şu anda çok kritik bir  dönemden geçtiğini, Katar ve Körfez gerçeği ile alakalı olarak başta Kuveytliler  olmak üzere Müslümanların, bölge halkının destek beklediğini ifade etmişti.  Kuveyt Emiri ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bu sorunun nihai çözümü konusunda  ciddi adımlar atacağını söylemişti. Kuveyt liderliğiyle, devlet erkanıyla,  halkıyla umutlarını önce Allah'a, sonra Sayın Cumhurbaşkanı'nın yapacağı bilgece  çözümlerine ve inşallah ortaya koyacakları duruşa bağlamış durumdalar."

Özel uçak "TUR" ile Kuveyt'e geçen Erdoğan, bugün gerçekleştireceği görüşmelerin ardından Katar'a uçacak.

Recep Tayyip Erdoğan Kuveyt katar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu