Fırtına Antalya'yı Teslim Aldı

Anatlya'da başlayan fırtına ardından oluşan hortum, büyük bir yıkım meydana getirdi. Bu doğal afet'te en fazla Finike, Kumluca ve Demre ilçeleri zarar gördü. Elektrik tellerinin kopmasına, ağaçların devrilmesine ve bütün tarım alanlarının zarar görmesine sebep oldu.

Fırtına Antalya'yı Teslim Aldı
Fırtına Antalya'yı Teslim Aldı Akay
Bu içerik 508 kez okundu.
 
Antalya'nın çeşitli ilçelerin'de başlayan yağmur ve fırtına geceye kadar sürdü. Gecenin ilerleyen saatlerinde deniz'de çıkan hortum, kırsal alana ilerleyerek büyük bir yıkım oluşturdu. Günün ağarmasıyla hortumun verdiği zarar belli olmaya başladı. Bir çok ev zarar görmüş, seralar uçmuş, elektrik telleri kopmuş, tarım alanları zarar görmüş, bir çok araç devrilmiş durumdaydı. Geçici bir süreliğine elektrikler kesildi. Bu felaket sonrasında toplam 40 kişi yaralandı. Yaralılar arasında en fazla olanlar konteyner'de kalan işçilerdir.
 
Türkiye'nin Sayılı Sera Üretim Yerleri Büyük Zarar Gördü
 
Türkiye'nin sera üretim merkezi olan Kumluca'nın Mavikent Mahallesi, çıkan hortum ardından bütün sera yerleri yerle bir oldu. Diğer sera yerleri'de büyük zarar gördü. Bunun yanında turnçgiller, naranciye ve zeytin'de nasibini aldı. Evlerin çatısını uçurup duvarları'da yıktı.
 
Kumluca Belediye Başkanı Çetinkaya bu olaydan sonra ifade verdi, "Ben hayatımda böyle bir şöy görmedim. 2 bin dönüm sera zarar gördü" diyerek üzüntüsünü dile getirdi.
 
Konteyner'de Kalan İşçiler Olayı Anlattı
 
İşçiler Finike Kaymakamlık binası inşaatında çalışmaktaydı. Akşama doğru mesai bitiminde işçiler konteynerlerine geçti. Gecenin ilerleyen saatlerinde çıkan hortum konteynerleri devirdi. Kaldığı konteynerde kendisiyle beraber 6 işçi'nin yaralandığını ifade eden 50 yaşındaki Ramazan Kılıçer şöyle dedi: "Saat 21.00 sıralarında televizyon izliyorduk. Yağmur başladı. Ardından yayınımız kesildi. Bunun üzerine yatmaya karar verdik. Bir anda uğultu duyduk. Kaldığımız konteyner, deprem oluyormuşcasına ileri geri gitmeye başladı. Arkadaşıma hortum geldi dedim. O ana dair başka bir şey hatırlamıyorum. Konteyner takla atmış ve bulunduğu yerden 10- 15 metre ileri savrulmuş."
 
Diğer konteyner'deki işçilerle beraber bir çok işçi yaralandı ve kaldırıldıkları hastane'de tedavileri yapılmaktadır. Olay yerine gelen AFAD kurtarma çalışmalarına devam etmektedir.
Antalya hortum sera
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor