Hortum, Antalya'da büyük maddi hasara yol açtı

Havaların soğumasının ardından baş gösteren doğa olayları vatandaşları zor durumda bırakmaya devam ediyor. Antalya'da dün akşam saat 21:30 sularında meydana gelen hortum kentin batısında büyük maddi hasara yol açtı.

Hortum, Antalya'da büyük maddi hasara yol açtı
Hortum, Antalya'da büyük maddi hasara yol açtı Kerem Çelik
Bu içerik 608 kez okundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından dün kuvvetli yağış uyarısı yapılan Antalya'nın batısında kalan yerleşim yerleri Finike, Kumluca ve Demre etkili olan hortum, 38 kişinin yaralanmasına neden olurken büyük çaplı hasar oluşturdu.

Kent genelinde dün akşam etkili olan sağanaklar vatandaşları zor durumda bırakırken, kentin batısında yağışla birlikte saat 21.30 sularında hortum meydana geldi. Denizde oluşan hortum geçen dakikalarda karaya doğru gelerek tarım alanları ve yerleşim yerlerinde etkili oldu. Hortumun en büyük maddi hasar oluşturduğu yerlerin başında Finike geldi. Yerleşim yerinde 300 metre genişliğinde, 10 kilometre ilerleyen hortum seraları yıkarak, çok sayıda ev ve işyeri zarar verdi. Hortumdan çok sayıda araçta olumsuz etkilendi. Hortum Finike'de 28, Kumluca ve Demre'de 5'er kişi olmak üzere toplam 38 kişi yaralanmasına neden oldu.

Olimpos Dağı'nın sınırları içerisinde bulunan Kumluca ilçesinde ise denizden çıkan 400 metre genişliğinde ve 4 kilometre ilerleyerek seralara, evlere ve elektrik tellerine zarar verdi. Bazı evlerin çatısını uçuran, eşyaları sokağa savuran hortum,  portakal, nar ve zeytin ağacını sökerek önüne kattı.

Demre'de ise hortum ağırlıklı olarak Beymelek Mahallesi'nde etkili oldu. İlçede çok sayıda ev ve sera hortum nedeniyle zarar görürken 5 kişi doğa olayı nedeniyle yaralandı. 

Kaş ilçesinde hortum görülmedi ancak dolu bir çok tarım alanına zarar verdi. Ceviz büyüklüğünde yağan dolu, sera ve yerleşim yerlerinde maddi hasar oluşturdu.

Hortum Antalya finike
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu