Myanmar'dan Kaçan Arakan'lı Müslüman Kadınlara İğrenç Tuzak

BM'nin açıklamalarına göre, Myanmar'dan kaçıp Bangladeş'e yerleşen yarım milyon kadar Arakan'lı Müslüman kadın her çeşit cinsel saldırıya uğruyor ve cinsel ticarete maruz kalıyor.

Myanmar'dan Kaçan Arakan'lı Müslüman Kadınlara İğrenç Tuzak
Myanmar'dan Kaçan Arakan'lı Müslüman Kadınlara İğrenç Tuzak Akay
Bu içerik 749 kez okundu.

Myanmar'dan Bangladeş'e kaçan Müslüman kadınlardan biri olan 21 yaşındaki Halime, başına gelen olayları bir bir anlattı. Nasıl cinsel saldırıya uğradığını ve cinsel köle yapıldığını şu ifadelerle açıkladı: "Bangladeş'e geldiğimizde bizi bir kampa yerleştirdiler. Burada Bangladeşli bir adam bize biraz yemek verdi. Bana eşini kaybettiğini, iki çocuğunun olduğunu söylüyordu. Benimle evlenmek istediğini de söyledi. Daha sonra adamın Cox's Bazar'daki evine gittik. Eve girdiğimde aynı benim gibi yedi ya da sekiz genç kadın gördüm. Dehşete düşmüştüm. O evde birçok erkekle ilişkiye girmeye zorlandım" diye ifade etti.

Bir Çok Kadın Fuhuş Ağına Düşürüldü

Arakan'da uygulanan şiddetten kaçarak Bangladeş'e yerleşen Arakan'lı halk, bir çok zorluk ve baskıya karşı karşıya kaldı. Bunların en önemli olanlarını kadınlar oluşturuyor. Arakanlı Müslüman kadınlar her türlü cinsel istismara kaldı ve kalmaya devam etmektedirler. Bunlardan biri olan Halime bir kadının işlettiği evde neler yaşadığını şu ifadelerle belirtti, "Bana makyaj yapıp süsleyip püslüyorlardı. Bazen gecede üç hatta dört erkek getiriyorlardı. Günlerce kanamam oluyordu" dedi.

Halime hiç para verilmediğini ve günde üç kez yemek'ten başka bir şey görmediğini söyleyen Halime, bir keresinde evin işletmecisi kadının saldırısına uğradığını ve iki haftada ancak iyileştiğini belirti. 

Halime'nin Kaçış Planları

Bir akşam müşteri olarak eve gelen ve polis olan birinden yardım istedi. Adam yardım edeceğini söyleyerek, Halime'ye telefon numarasını verdi. Bunun üzerine Halime evden kaçmak için bir plan yapmaya başladı. Müşteri olarak kendisine gelen bir adamın uyuduğu sırada, telefonunu alıp  polis memurunu aradı. Bunun üzerine Polis Memuru bir kaç kişiyle gelerek Halime ve yanındaki kadınları kurtarmış. 

Fakat, Halime özgür kaldıktan sonra gidecek bir yer bulamamış. Bir yandan parasızlık bir yandan açlık onu çaresizliğe sürüklemiş. Halime şimdi kendisi gibi cinsel işçi olan bir kadının yanında kalıyor.

 

 

Myanmar Arakan Bangladeş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu