Filipinli lider Duterte, Trump için aşk şarkısı söyledi

Filipinler'de düzenlenen ASEAN Liderler Zirvesi’ne katılan isimlerden olan ABD Başkanı Donald Trump'ın isteği üzerine mikrofonu eline alan Filipinler Devlet Başkanı Duterte, salondakileri mest edecek bir aşk şarkısı söyledi.

Filipinli lider Duterte, Trump için aşk şarkısı söyledi
Filipinli lider Duterte, Trump için aşk şarkısı söyledi Kerem Çelik
Bu içerik 384 kez okundu.

Filipinler'de 31'ncisi düzenlenen Güneydoğu Asya Uluslar Birliği (ASEAN) Liderler Zirvesi öncesinde Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin organize ettiği yemekte, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Trump'ı isteği üzerine Filipinli lider Duterte, bir aşk şarkısı söyleyerek davetlileri mest etti.

Ikaw (Sen) isimli duygusal parçayı ülkesinin ünlü şarkıcılarından Pilita Corrales ile birlikte seslendiren Duterte, "ABD Başkomutanı Trump’ın isteği üzerine bu şarkıyı söyledim" ifadelerini kullandı.

Filipin dilinde bestelenen aşk şarkısında "Sen hayatımın ışığı, kalbimin yarısısın" duygulara hitap eden sözler yer alıyor.

ASEAN Liderler Zirvesi ise, 21 ülkenin yetkililerinin katılımıyla başkent Manila’daki Uluslararası Kongre Merkezi’nde açıldı.

Trump, açılış töreni sırasında geleneksel el sıkışma seramonisinde dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Açılış sırasında Filipinli lider Duterte’nin yanında bulunan ABD Başkanı Trump, geleneksel el sıkışma  anonsunun yapılmasıyla birlikte ne olduğuna anlam veremediği için bir süre olduğu yerde dondu kaldı.

Geleneksel ASEAN el sıkışma pozisyonunu geçen 20 ülkenin lideri, ellerini çapraz tutup yanındaki isimlerle el sıkıştı.

21. lider olan Trump ise olayı kavrayamadığı için bir süre etrafını seyrettikten sonra güçlüklede olsa elini Duterte’nin eline uzattı. Trump’ın bu hareketi salonda bulunanları güldürdü.

ASEAN Filipinler Rodrigo Duterte
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi