Türkmenistan Cumhurbaşkanı bisiklet üzerinde basketbol oynadı

Türkmenistan lideri Kurbangül Berdimuhammedov'un sporcu kimliğini göstermek için bisiklet üzerinde basketbol oynadığı fotoğraflarını paylaşması, dünya kamuoyunun en çok konuşulan gündem maddelerinden biri oldu.

Türkmenistan Cumhurbaşkanı bisiklet üzerinde basketbol oynadı
Türkmenistan Cumhurbaşkanı bisiklet üzerinde basketbol oynadı Kerem Çelik
Bu içerik 447 kez okundu.

Kurbangül Berdimuhammedov, kapalı bir spor salonunda bir taraftan bisiklete binip, bir taraftan da basketbol oynayarak potaya isabetli atışlar yaptı. Sporcu kimliğini herkese göstermek için uğraşan Türkmenistan Cumhurbaşkanı Berdimuhammedov, spor yaptığı anların görüntülerini kişisel sosyal medya hesabından paylaştı. 

Berdimuhammedov, bisiklet kullanma yeteneğini herkese servis ederken, aynı zamanda bisiklet üzerinde elindeki topla 3'lük atmaya çalıştı. 60 yaşında olduğu bilinen Türkmenistan Cumhurbaşkanı, akrobasi hareketlerinin ardından ağırlık kaldırarak gözdağı da vermeyi ihmal etmedi. Berdimuhammedov son olarak çeşitli spor aletlerinde hünerlerini gösterdi.

Türkmenistan'ın üst düzey güvenlik yetkilileri Berdimuhammedov'u sporla iç içe olduğu süre boyunca 1 dakika bile yalnız bırakmadı.

Sosyal medyada çok konuşulan konular arasına giren Berdimuhammedov'un paylaşımları, Türkmen liderin kamuoyundaki imajını yumuşatma çabası olarak değerlendirildi. İnsan Hakları İzleme Örgütü'ne göre Berdimuhammedov "Dünyanın en baskıcı ülkelerinden birini" başında bulunuyor.

LAKABI TÜRKMENATÖR

Kurbangül Berdimuhammedov'un daha önce de farklı silahlarla poz verdiği görüntüler sosyal medyada paylaşılmıştı. Cumhurbaşkanı Berdimuhammedov, Amerikalı aktör Arnold Schwarzenegger'in oynadığı ünlü bilim kurgu serisi Terminatör'den esinlenerek kendisine "Türkmenatör" lakabını taktı.

Türkmenistan Cumhurbaşkanı Kurbangül Berdimuhammedov
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu