Kuzey Irak'ta Deprem! 7.3 Büyüklüğünde Sallandı

Kuzey Irak'ta 7,3 büyüklüğünde deprem oluştu. Detaylar haberimizde...

Kuzey Irak'ta Deprem! 7.3 Büyüklüğünde Sallandı
Kuzey Irak'ta Deprem! 7.3 Büyüklüğünde Sallandı Hakan Yılmaz
Bu içerik 909 kez okundu.

Kuzey Irak beşik gibi sallandı... Kuzey Irak'ta deprem meydana geldi. 7,3 büyüklüğünde sallanan Süleymaniye kentinin Halepçe ilçesi, Türkiye'den bile duyuldu. Kuzey Irak'ta oluşan bu deprem sonucu henüz can kaybı olup olmadığı bilinmiyor. Büyük deprem sonucu hemen Türk Kızılay'ı da devreye girdi. Türk Kızılay Genel Başkanı Kınık, Twitter resmi hesabından açıklama yaptı. Açıklamada Kızılay'ın hemen bölgeye sevk edildiği belirtiliyor. Ayrıntılar haberde...

Kuzey Irak'ta Deprem!

USGS verilerine göre Kuzey Irak'ın güneydoğusunda olan Süleymaniye'de deprem meydana geldi. Richter ölçeğine göre 7,3 büyüklüğünde depremin oluştuğu açıklandı. Kuzey Irak'ta deprem Suriye, İran, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri ve Türkiye'de de hissedildi. Kuzey Irak'ta siyasi dönemin ardından büyük depremin yaşanması, şimdi daha büyük bir yankı uyandırdı. Ani gelişen bu deprem sonucu nasıl bir akıbet oluşacağı merak ediliyor. Bölgeye sağlık ekipleri ve çok sayıda Türkiye'den yardım geleceği biliniyor.

7,2 Denmişti, Düzenlendi

650 bin nüfusa sahip olan bu bölgede depremin Türkiye'nin doğusunda bile hissedildiği söyleniyor. USGC verilerini kapsayan ve açıklamaların odağında depremin 7,2 büyüklüğünde olduğu belirtilse de 7,3 olarak olduğu belirlendi.

Halepçe'den 32 Km Uzak

Deprem, merkez üssü Süleymaniye'nin 103 km uzağında oluştu. USGC verilerinde, Halepçe'nin 32 km uzağında olduğu bildiriliyor.

Depremin 8 köyde büyük hasar oluşturduğu belirtilirken, Türk Kızayı Genel Başkanı Kerem Kınık'ın açıklamasıyla ekiplerin hemen bölgeye sevk edildiği bildirildi.

 

kuzey ırak deprem halepçe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu