Apple Sanal Gerçeklik Gözlüğü Piyasayı Altüst Edecek!

Apple, sanal gerçeklik gözlüğü yapımında piyasaya bomba gibi düşecek. Artırılmış gerçeklik gözlüğünde ilk olarak tasarımı biçen Apple, ortaya atılan haberlerde son teknolojiye uygun olarak piyasaya girecek.

Apple Sanal Gerçeklik  Gözlüğü Piyasayı Altüst Edecek!
Apple Sanal Gerçeklik  Gözlüğü Piyasayı Altüst Edecek! Hakan Yılmaz
Bu içerik 1798 kez okundu.

Bloomberg tarafından hazırlanan habere göre Apple 2020 yılına kadar artırılmış gerçeklik gözlüğünü piyasaya sürecek. Son derece üst düzey bir işlemci ve yeni bir işletim sistemine sahip olacak olan cihaz hakkındaki tüm iddialar Apple’ın tedarikçilerinden olan Catcher Technology tarafından ortaya atıldığı da haberde yer alıyor.

Apple Sanal Gerçeklik Piyasaya Çıkacak Dedikoduları!

Artırılmış gerçeklik gözlüğü Apple tarafından çıkarılacak yeni bir işletim sistemi ile piyasada yer alacak. İşletim sisteminin rOS isminde olması bekleniyor. Apple’ın planlarına göre cihaz tamamen özel olarak üretilmiş bir çip donanıma sahip olacak. Ayrıca AR içeriği için sıfırdan oluşturulacak yeni ve son teknolojiye uygun bir uygulama mağazası hazırlanacak. 

Apple’ı cihazın üretilmesi ve pazarlanması sırasında en çok zorlayacak bölüm cihazın estetik görünümü olacak. Cihazın genel tasarım çizgileri dahilinde son derece ince ve zarif bir şekilde tasarlanıp üretilmesi Apple çalışanlarını oldukça zorlayacak gibi duruyor. Hali hazırda piyasada yer alan AR gözlüklerinin büyük bir kısmının iPhone X modeline nazaran oldukça göze batan bir tasarıma sahip oldukları konusunda birçok teknoloji sever hemfikir.

Apple cihazın kontrol sistemleri konusunda son derece elit olmasını istiyor. Bu konuda oldukça fazla çalışmayı test ediyor. Şu anda iddialara göre cihaz Microsoft’un HoloLens sistemindeki gibi hareket komutlarını algılama işlemlerini gerçekleştirecek. Ayrıca Apple’ın dijital asistanı olan Siri’nin de yardımı ile birlikte cihaz ses komutlarını da algılayacak sistemlere sahip olacak.

 

apple sanal gerçeklik vr
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu