Merkel Altı 6 Dibini Gördü!

Merkel anket ve araştırma sonuçlarında son altı yıl verilerinde hüsrana uğradı.

Merkel Altı 6 Dibini Gördü!
Merkel Altı 6 Dibini Gördü! Hakan Yılmaz
Bu içerik 458 kez okundu.

Uluslararası anket ve araştırma yapan Emid’in raporuna göre şu anda da Almanya Başbakanı olarak görev yapan Angela Merkel’in partisi olan Hristiyan Birlik Partileri CDU/CSU son 6 yıl verilerine göre bu süreçteki en düşük oy oranına kadar geriledi. Kaybedilen bu oyların en büyük nedeninin Merkel’in Almanya’yı 4 sene boyunca yönetmek için dörtlü koalisyon görüşmelerini gerçekleştirmesi olduğu düşünülüyor.
24 Eylül 2017 tarihinde gerçekleştirilen Almanya’daki genel seçimlerde CDU/CSU toplamda oyların yüzde 32,9’unu almıştı. Emid tarafından yapılan araştırma ve anketler neticesine göre hazırlanan rapora göre bu oylar şu anda yüzde 30 oranlarına kadar gerileyerek bu noktada destek almaya başladı. Bu oran CDU/CSU için en son 2011 Ekim ayındaki oy oranları ile benzerlik gösteriyor.

Emid ayrıca diğer partiler hakkında da bir rapor yayınladı. Raporlara göre Sosyal Demokrat Parti (SPD) Yeni Jamaika koalisyon görüşmelerinden oy kazandı. Genel seçimlerde oyların yüzde 20’sini alan SPD bu süreçte yüzde 2 daha kazanarak oy oranını yüzde 22 seviyelerine çıkardı.

Yeni Jamaika koalisyonunun ortak partilerinden olan Liberal Parti (FDP) de oylarını artırdı. Süreçten olumlu etkilenen parti genel seçimlerdeki oy oranını yüzde 1 artırarak yüzde 11 seviyelerine kadar çıkardı.
Merkel’in partisi gibi Cem Özdemir’in Eş Başkan olarak görev yaptığı Yeşiller Parti de oy kaybı yaşadı. Toplamda yüzde 1 oranında oy kaybı ile yüzde 10 seviyelerine geriledi.

merkel Jamaika Emid
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi