AKP, Burhan Kuzu'yu Vazgeçirmeye Çalışıyor

TBMM Başkanlığı için aday olacağını açıklayan AK Parti'li Burhan Kuzu'yu adaylıktan vazgeçirmek için AKP'li yetkililerin devreye girdiği biliniyor.

AKP, Burhan Kuzu'yu Vazgeçirmeye Çalışıyor
AKP, Burhan Kuzu'yu Vazgeçirmeye Çalışıyor Hakan Yılmaz
Bu içerik 1253 kez okundu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi için adaylığını koyacağını açıklayan Burhan Kuzu’yu bu kararından vazgeçirmek için Ak Parti’li yetkililer devreye girdi. Burhan Kuzu ise bu olay karşısında temayül yoklaması istiyor.

Ak Parti Yetkililer Harekete Geçti

Ak Parti iç tüzüğüne göre 2 yıllık görev sınırı olması sebebiyle TBMM Başkanı,TBMM Başkanlığı için Divan Üyeliği, grup başkanları ve komisyon başkanları için seçim heyecanı sürüyor. Meclis Başkanlığı için daha önce aday olacağını açıklayan Ak Parti’nin kurucu üyelerinden biri olan ve İstanbul Milletvekili olan Burhan Kuzu’nun kararlı olması Ak Parti içindeki yetkilileri harekete geçirdi.

Adaylıktan Vazgeçirmek İçin Çalışıyorlar

Ak Parti İstanbul Milletvekili olan Burhan Kuzu’yu adaylık kararından geri döndürmek için Ak Partinin yetkili isimleri Kuzuyla görüşerek ikna etmeye çalışıyorlar.

Kuzu Temayül Yoklaması İsteniyor

Partideki milletvekillerinden de destek alan Burhan Kuzu’nun ise adaylığı için başvuru yapması ve dilekçe vermesi üzerinde kesin bir kararlılığı olduğu bu kararı doğrultusunda da Milletvekilleri arasında temayül yoklaması yapılması istediği öne sürülmektedir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Danışmanı

Anayasa çalışmaların da uzmanlığından ötürü çalışmalara yapan Burhan Kuzu’nun 22,23 ve 24. dönemlerde İstanbul milletvekili seçilen ve seçildiği dönemlerde TBMM’de Anayasa Komisyonluğu Başkanlığı'da yaptı. 2001 senesinde kurucu üyesi olduğu Ak Parti’nin MKYK üyeliğinde de görev almıştır. Aynı zamanda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da fahri baş danışmanlığını yapmaktadır.

burhan kuzu Ak Parti TBMM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor