Taç Atışlarının Ayakla Kullanılması Denendi!

Futbolda taç atışlarının ayakla kullanılması sessiz sedasız Hollanda Futbol Federasyonu tarafından denendi.

Taç Atışlarının Ayakla Kullanılması Denendi!
Taç Atışlarının Ayakla Kullanılması Denendi! Hakan Yılmaz
Bu içerik 560 kez okundu.

Hollanda Futbol Federasyonu, sessiz sedasız taçların ayakla kullanılmasını denedi.

"Taçlar Artık Ayakla Kullanılacak"

Futbola getirilmesi düşünen yeni kurallar, ilk kez futbol maçında devreye girdi. Infantino, başkan seçilmesinin ardından yeni uygulamayı devreye sokmayı denedi. Başkan seçilmesinin ardından en büyük proje olan ve devrim niteliği taşıyan taçların ayakla kullanılması, Hollanda'da test edildi.

Ülkenin iki amatör takımı Quick Boys ve Lisse'nin karşılaşmasında yeni kuralların uygulanması için özel bir maç oynandı. FIFA'nın teknolojik gelişmelerinden sorumlu olan Van Basten'in hazır olduğu bu karşılaşmada, yeni kuralların geçerli olduğu bir mücadele sahada oldu.

Maçta üç temel kural olduğu biliniyordu. Bu temel kurallardan biri frikiklerin futbolcunun topla direkt olarak başlaması, yani kendisine pasla oyunu başlatması oldu. Aynı şekilde serbest vuruş ya da kornerlerin hakem düdüğü bekletilmesden kullanılması sağlanacak olmasıydı. Aynı zamanda taç atışlarının da kullanılması yenilik olarak belirlendi. Bu kuralların değişmesiyle beraber oyunun daha hızlı ve akıcı hale gelmesi, çekici ve adil halde olması için yapıldığı belirtildi. Hollanda Futbol Federasyonu'ndan gelen bu açıklamaların yerini taraftarlar nasıl karşılayacak bilinmez ama futbolun daha da hızlanacağı kesin.

Hollanda'da denenen bu kuralların çok yakında tüm dünya futboluna yansıtılacağı konuşuluyor. Video hakem teknolojisinin ardından futbolun duraklatıldığı bilinirken, şimdi daha hızlı ve akıcı olması için gelen bu yenilikler futbol holiganlarına nasıl yansıyacak bilinmiyor. Futboldaki yeniliklerin akıbeti çok yakında belirli olacak.

Quick Boys Lisse Hollanda Futbol Federasyonu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu