Avrupa'yı taksiyle gezdi 18 bin Euro borcunu ödemeden kaçtı

Fransa'nın Monaco kentinden taksiye binen bir vatandaş, Avrupa'nın bir çok noktasını taksi ile gezdikten sonra Avusturyalı taksiciyi kandırarak 18 bin Euro borcu olmasına rağmen 1 kuruş bile ödemeden taksiden ayrıldı.

Avrupa'yı taksiyle gezdi 18 bin Euro borcunu ödemeden kaçtı
Avrupa'yı taksiyle gezdi 18 bin Euro borcunu ödemeden kaçtı Kerem Çelik
Bu içerik 624 kez okundu.

Alman medyasında yer alan iddiaya göre; Avusturyalı taksici, Monaco'dan bir yolcu aldığını, bu yolcuyu sırasıyla Nice, Brüksel, Londra ve Zilina şehirlerine götürdüğünü iddia etti. Daha sonra yolcuyu Almanya üzerinden Londra'ya getirdiğini kaydeden taksi şoförü, müşterisinin 18 bin Euro tutan borcunu ödemeden kaçtığını belirtti.

Haberi ilk servis eden medya kuruluşu Alman Rheinische Post gazetesi oldu. Daha sonra haber Alman basınında geniş yer buldu. Öne sürülen bilgilere göre; Avusturyalı olan ve başkent Viyana’da taksicilik yapan 47 yaşındaki adam, Ekim ayında Monaco’dan aldığı bir müşteriyi sırasıyla Fransa'nın Nice kentine, Belçika’nın Brüksel kentine götürdü. Yolculuk sırasında sıkı muhabbet eden taksici ile müşterinin seyahati devam etti.

Tüm günlerini beraber geçirmeye başlayan ikili Brüksel'den ayrılarak İngiltere’nin başkenti Londra'ya geçti. Kısa bir süre burada kalan ikili daha sonra Slovakya’nın Zilina kentine seyahat etti. Bu yolculuk esnasında müşterisinden 1 kuruş almayan taksici, daha sonra direksiyonu Almanya’nın Bad Münstereifel kentine kırdı. Almanya'da 2 gece kalan ikili tekrar Londra'ya dönmek üzere yola koyuldu.

Londra’ya geldiklerinde kendisinden bu kadar olduğunu belirten taksi şoförü müşterisinden hizmetinin karşılığı olarak 18 bin Euro talep etti. Kendisini ülke ülke dolaştıran taksi şoförüne parasının olmadığını, ancak Meksika’daki banka hesabında para olduğunu söyledi. Parasını bırakmak istemeyen taksi şoförü,  müşterisiyle birlikte uçakla Meksika’ya gitti.

Meksika’da bir süre beraber zaman geçirdikten sonra taksi şoförünü atlatan müşteri kaçarak kayıplara karıştı. Kaçan adamı bulamyacağını anlayan taksi şoförü karısının aldığı uçak biletiyle Toronto ve İzlanda üzerinden Londra’ya döndü. Taksicinin mağduriyetinin ardından yaptığı şikayetle ilgili Almanya’nın Euskirchen kentinde polis ekipleri soruşturma başlattı.

Mağdur taksi şoförü kendisini kandıran adamın Euskirchen’den olduğunu iddia etti. Polis Sözcüsü, "Taksi şoförü suç duyurusunda bulundu, çünkü parasını almak istiyor. O ve müşterisi daha önce de birlikte seyahat etmişler" dedi.

taksi Avrupa Meksika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi