Et ve Süt Kurumu 21 iş yerine dava açtı

Et ve Süt Kurumu (ESK), adını ve logosunu aynı şekilde kullanan ya da küçük değişiklikler taparak vatandaşı kandırarak haksız kazanç elde eden 21 iş yerine kamu davası açıldığını duyurdu.

Et ve Süt Kurumu 21 iş yerine dava açtı
Et ve Süt Kurumu 21 iş yerine dava açtı Kerem Çelik
Bu içerik 500 kez okundu.

ESK'dan konuya ilişkin yapılan duyuruda, kurumun 81 ilde hizmet veren bayilikleriyle olan sözleşmelerinin, 27 Ağustos 2017 tarihi itibarıyla bitirildiği ve bu iş yerlerinin kurumla herhangi bir ortaklığı kalmadığı aktarıldı.

Açıklamada, bazı kentlerde faaliyet gösteren iş yerlerinin ESK tabelalarını kaldırdıklar halde tüketiciyi aldatacak şekilde isim, renk ve şekil bakımından kurumun konseptine yakın unsurları barındırarak çalışmalarını sürdürdüğünün saptandığı kaydedildi. Aycıra, iş yerlerinin dış mekan rengi, benzer logo seçimi, yakın isimli unvan ve tabelalarla ESK bayisi algısı yaratmaya çalışarak, vatandaşların güvenini suistimal eden 25 iş yeri hakkında faaliyet gösterdikleri kentin Cumhuriyet Başsavcılıklarına şikayette bulunulduğu belirtildi.

Kurum ile herhangi bir ortaklığı kalmayan ve sözleşmesi sonlandırılmasına rağmen, yalnızca kurum tarafından kullanılabilen "Et ve Balık Kurumu" ile "Et ve Süt Kurumu" adı ve logosunu hiç değiştirmeden ya da vatandaşları aldatacak şekilde benzerini kullanan mağazalarla ilgili olarak, 21 iş yeri hakkında "Marka Hakkına Tecavüz" suçlamasıyla kamu davası açıldı.

ESK ve EBK'yı markalarını taklit ederek, vatandaşları aldatmaya çalışan mağazalarla ilgili takip ve hukuki mücadelenin süreceği, tüketicilerden bu konuda oldukça dikkatli olması beklenen açıklamada, ESK'nın mevcut olarak 9 kentte perakende hizmet veren 15 satış mağazasının iletişim bilgilerinin, "www.esk.gov.tr" adresinde paylaşıldığı aktarıldı.

Et ve Süt Kurumu esk ekonomi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor