Tudor: LeBron James 8 saat çalışıyor, biz 1.5

Galatasaray'ın 39 yaşındaki çalıştırıcısı Igor Tudor, konuk olduğu bir televizyon kanalının canlı yayınında gündemi değerlendirerek, önemli açıklamalar yaptı.

Tudor: LeBron James 8 saat çalışıyor, biz 1.5
Tudor: LeBron James 8 saat çalışıyor, biz 1.5 Kerem Çelik
Bu içerik 486 kez okundu.

Geride kalan 11 haftayı değerlendirerek sözlerine başlayan Galatasaray teknik direktörü Igor Tudor, bu zaman diliminde yüzde 80-90 iyi iş yaptığıklarını düşündüğünü söyledi. Kadroya sezon başında katılan bazı isimlerle mevcut kadroda olan bazı oyuncuların, beklediğinden daha iyi performans gösterdiğini kaydeden Tudor, bir futbolcuda olmazsa olmazın fizik, ardından da kalite olduğunu vurguladı.

Bazı futbolcuların tekniğinin çok iyi olduğunu, ancak ama koşamadığını aktaran Tudor, futbolcunun fizik kondisyonun çok iyi olması gerektiğini belirtti. Futbolcu için antrenmanın her şeyden daha önemli olduğunun altını çizen Hırvat hoca, öğrencileriyle hep iletişim halinde olduğunu ve onlara her zaman söylediğim bir mantığın olduğunu belirtti. Hayatı boyunca tüm haftayı iyi çalışmamış ve pazar günü maça çıkmış bir takım görmediğini aktaran Tudor, bu durumu birazda futbolcuların istemesi gerektiğini kaydetti.

LEBRON 8 SAAT ÇALIŞIYOR, BİZ 1.5 SAAT

Antrenman sisteminden etkilenen öğrencilerinin olduğunu ancak isim vermenin doğru olmayacağını dile getiren Tudor, "Diğer sporlara bakıyorsunuz. LeBron James 7-8 saat çalışıyor günde. Tenis antrenmanlarına bakıyorsunuz hep yoğun ve uzun antrenmanlar. Ben oyuncularıma hep aynı şeyi söylüyorum. Biz buraya geliyoruz ve 24 saatin içinde 1,5 saat çalışıyoruz. Baktığınızda çok da değil. Dolayısıyla bir buçuk saatte elinizden gelenin en iyisini vermeniz lazım" dedi.

FUTBOLDA ŞIMARIK OYUNCULAR VAR

Günümüz futbolunda çok büyük paraların döndüğünü ve bu sebepten bazı oyuncuların şımarık olabildiğini aktarak Tudor, bazı meslektaşlarının da bu tür oyuncuları fazla zorlamadığı, hal böyle olunca da, bu tür futbolcuların maç günü beklenen performansı sergileyemediğini söyledi.

ARDA BEĞENDİĞİM BİR OYUNCU TAKIMIMDA İSTERİM

Igor Tudor, Türk medyasını takip ettiğini ve Arda Turan isminin Galatasaray ile anıldığını gördüğünü belirterek, Yazdan beri Arda'yla ilgili kulüpte hiçbir şey konuşmadık. Yaz dönemi evet konuşmuştuk ama o zamandan bu yana tek kelime konuşulmadı. Türk futbol tarihindeki en iyi oyunculardan biri. Karakterinin de iyi olduğunu duydum. Arda gibi bir oyuncunun Galatasaray'a gelmesi karışık bir durum. Tabii ki Arda'yı takımımda isterim. Beğendiğim bir oyuncu." ifadelerini kullandı. 

Igor Tudor Galatasaray süper lig
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi