Süpermarket'in İhmali 7 Buçuk Milyon Dolara Mal Oldu

ABD’nin önde gelen süpermarketi Wal-Mart’ta bir müşteri karpuz paletine takılarak kalça kemiğini kırınca marketi dava etti. Mahkeme Wal-Mart’ı suçlu bulduktan sonra şirket kararı temyize gönderdi. Mahkeme jürisinin verdiği karara göre şirket 7 buçuk milyon dolar tazminat ödeyecek.

Süpermarket'in İhmali 7 Buçuk Milyon Dolara Mal Oldu
Süpermarket'in İhmali 7 Buçuk Milyon Dolara Mal Oldu Orkun
Bu içerik 443 kez okundu.

Bir süre önce 61 yaşındaki Henry Walker isimli müşterinin karpuz almak için girdiği Wal-Mart marketinde ürünü almaya uzanırken ayağının karpuz paletine takılması sonucunda kalça kemiğini kırması üzerine, müşteri avukatı aracılığı ile marketi dava etti.

İki tarafın da görüşlerini alan mahkeme en son müşterinin haklı olduğunda karar kıldı ve şirketin 7 buçuk milyon dolarlık tazminat davası ödemesine karar verdi ve bunun üzerine suçlamaları kabul etmeyen şirket kararı temyiz etmeye gönderdi.

Toplamda 270 milyar dolarlık piyasa değeri olan şirket, söz konusu paletlerin uzun yıllardır ve bütün marketler tarafından kullanıldığını belirterek kararı kabul etmediklerini açıkladı.

2015 yılında yaşanan olaydan sonra devamlı olarak aynı paletlerin kullanılmaya devam ettiğini açıklayan şirket, hala da aktif olarak mağazalarında aynı ürünün kullanıldığına dikkat çekti. Dava talebinde bulunan müşteri ise, paletlerin güvensiz olduğunu ve etrafının kaplanması gerektiğini öne sürerek şirkete dava açmıştı.

Söz konusu olay birçok şirkete de emsal oluştururken, ilerleyen süreçte konuyla ilgili yeni bir gelişme beklendiği belirtildi. Şayet, müşteri adına olumsuz bir gelişme olmazsa Wal-Mart, müşterisine 7 buçuk milyon dolar değerinde tazminat ödeyecek.

wal-mart Amerikan doları tazminat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi