İsrail, Rus İHA'sını Düşürdü!

İsrail ordusundan açıklama geldi. Rus yapımı bir İHA düşürüldüğü duyuruldu.

İsrail, Rus İHA'sını Düşürdü!
İsrail, Rus İHA'sını Düşürdü! Hakan Yılmaz
Bu içerik 410 kez okundu.

İsrail'in sık sık saldırı düzenlediği bilinirken, Suriye sınırında bulunan Golan Tepeleri'nde bir İHA düşürdüğü kamuoyuna duyuruldu.

Haaretz gazetesi, İHA'nın Patriot füzeleriyle vurulduğunu açıkladı. İsrail'in iç savaşının yedinci yılında Suriye'ye birçok kez hava saldırısı düzenlediği biliniyor. Saldırılara gerekçe olarak Suriye'den gelen roketler gösteriliyor. Son olarak iki roket, başkent Şam'da Eylül ayında düşmüştü. Eylül ayında İsrail jetlerinin kimyasal silah üreten fabrikayı bombardımana tuttuğu biliniyor.

İsrail Açıkladı: "Rus İnsansız Hava Uçağını Düşürdük"

Rus yapımı olduğu bilinen İHA düşürüldü. Golan Tepeleri'ne yakın bir Dürzi köyüne geçtiğimiz hafta terör örgütü Nusra tarafından yapılan bombalı araç saldırısının ardından, İsrail ordusu köy halkını korumak için köye asker göndermeye hazır olduklarını açıklamıştı.

Türkiye'de Düşürmüştü

Hatırlanıldığı gibi Türk F-16'ların 2015 yılında sınırı ihlal eden Rus savaş uçağını düşürdüğü biliniyor. SU-24 tipi uçağın angajman kuralları gereğince vurulduğu biliniyordu.

Bu vurulmanın ardından Rusya ve Türkiye arasında birçok anlaşmazlık, sorun meydana gelmişti. Rus İHA'sının düşmesiyle beraber İsrail ile ne gibi bir yaptırım içerisine girileceği merak ediliyor. Türkiye ile ağır yaptırımların karşılıklı gerçekleştiği ve bu dönemlerde düzelmeye gidildiği bilinirken, İsrail'in yaptığı bu saldırının ardından nasıl bir yaptırım uygulanacağı masada konuşulan şeylerden biri. Bakalım Rusya'nın bu durumun ardından yapacağı akıbet merak ediliyor.

Olayla ilgili detayların henüz kesinleşmediği, ilerleyen zamanlarda tam olarak netlik kazanacağı bildirildi.

rusya israil
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi