Türk Sinemasının Efsanesi 73 Yaşında: Kemal Sunal

11 Kasım, tiplemeleriyle halkın gönlünde önemli bir yere sahip olan Kemal Sunal'ın doğum günü...

Türk Sinemasının Efsanesi 73 Yaşında: Kemal Sunal
Türk Sinemasının Efsanesi 73 Yaşında: Kemal Sunal Hakan Yılmaz
Bu içerik 771 kez okundu.

Kemal Sunal hayatta olduğunda aslen 10 Kasım doğumlu olduğunu söylemiş. Fakat "Atam vefat ettiği günde doğum günü kutlamam, 11 Kasım doğum günümdür" demişti...

Kemal Sunal, 73 Yaşında

Henüz daha 55'indeyken hayata gözlerini kapayan Kemal Sunal, 73'üncü doğum gününü 10 Kasım'da değilde 11 Kasım'da kutluyor. Çünkü Atatürk'e olan saygısı, komedisi kadar gerçek ve sağlamdı.

Nam-ı Diğer Şaban, Kemal Sunal

Filmdeki asıl adı Şaban olsun ya da olmasın, her filmde kendini tüm Türkiye'ye ve dünyaya gülerek gösteren adam. Hem kendisi böyle hem de karakteriyle gerçekten bütünleşen bir insan Kemal Sunal'ın her yaş kuşaktan, kendine has rolleriyle, her eğitim düzeyinden izleyiciyle beraber olduğu biliniyor.

Rol aldığı her film, tekrar tekrar izlense bile gülmekten kendimizi alıkoyamıyoruz. Çünkü Kemal Sunal güldüğü zaman, Türkiye gülüyor.

Türk sinemasında başta 'İnek Şaban' tiplemesi olmak üzere canlandırdığı pek çok tiple sevenlerinin kalbinde taht kuran Kemal Sunal, 7'den 77'ye herkesin sevgisini kazandı. İnek Şaban'ın sevilmesi ile birlikte Kemal Sunal, çok sayıda filmde "Şaban" adlı karakteri canlandırmıştır.

Kemal Sunal Kimdir?

Ali Kemal Sunal, 11 Kasım 1944'te İstanbul Küçükpazar'da dünyaya gözlerini açtı. Babası Migros emeklisi Mustafa Sunal, annesi ise Saime Sunal'dır. Cemil ve Cengiz isminde iki kardeşi vardır. İlkokulu Mimar Sinan İlkokulu'nda okudu. O zamanların ve şimdiki dönemin en meşhur liselerinden Vefa Lisesi'nde okumuştur. Vefa Lisesi'ndeki felsefe hocası Belkıs Balkır'ın sanatçı Müşfik Kenter ile tanıştırmasıyla kariyeri ve hayatı değişmiştir. 

kemal sunal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu