Yaşlı Adam'ın Ağaçla İmtihanı

Konya Beyşehir ilçesinde yaşayan Mustafa Özgen, kendi yöntemiyle bel fıtığı ağrılarını azaltmak için, evin bahçesinde olan kiraz ağacı dalına tutunarak barfix çekmeye çalıştı. Dalın kırılmasıyla düşen yaşlı adamın dizlerinde kırıklıklar oluştu.

Yaşlı Adam'ın Ağaçla İmtihanı
Yaşlı Adam'ın Ağaçla İmtihanı Akay
Bu içerik 417 kez okundu.

78 yaşında olan Mustafa Özgen, bel fıtığı ağrılarını azaltmak maksadıyla bahçelerinde olan kiraz ağacının dalına tutununarak barfix çekmeye başladı. Bu esnada dalın kırılmasıyla bir anda kendini yerde buldu. Düşme etkisiyle bayılan Özgen, çağrılan ambulansla hastaneye götürüldü. Doktorların tedavisinden sonra yaşlı adamın dizlerinin kırıldığı tespit edildi. Sonrasında yapılan ameliyet sağlığına kavuşturdu.

Mustafa Özgen Yine Barfix Çekmek İstiyor

Ameliyattan sonra dizleri eski haline gelen Özgen, taburcu olduktan sonra bel fıtığı için her zaman barfix çekmek istediğini açıkladı. Mustafa Özgen ayrıyetten şöyle dedi: "Bel fıtığım nedeniyle, belimi gevşetmek için oradaki dala tutundum. Normalde ayaklarımı yerden kesmezdim. Ayaklarımı yerden kesince birden kendimi yerde buldum. Kendimden geçmişim, ayağım dönmüş ve kırılmış. Tedavimi oldum. Şimdi kendimi çok daha iyi hissediyorum."

Belli Bir Yaştan Sonra Kemikler Zayıflıyor

Ortopedi ve Tramvatoloji Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Arazi, yaşlı insanların çoğunun kemiklerinin zayıf olduğunu, düşmelerde daha kolay kırıldığını belirtti ve şu açıklamaları yaptı; "İleri yaştaki hastalarımızda kemiklerde Osteoporoz dediğimiz bir hastalık ortaya çıkıyor. Osteoporoz tüm dünyada yaygın görülüyor. Bu hastalık kemiklerin sağlamlığını azaltıp, kırılganlığını artırıyor. Çok hafif travmalarda, düşmelerde, yolda takılıp düşmeler de bile bu tür kırılmalar görülebiliyor. İleri yaşlarda osteoporoz dediğimiz kemik erimesine bağlı kırıklar ciddi bir sağlık sorunudur. Yapılan araştırmalarda 50 yaşın üstündeki insanlarda 4 kadından 2’sinde, erkeklerde ise 4 erkekten 1’nde bir şekilde osteoporoza bağlı kırık olduğu ortaya çıkıyor. Bu ciddi bir risk olduğunu gösteriyor."

Açıklamalara devam eden Mehmet Arazi sözlerini şöyle sürdürdü; " Mustafa Özgen, daha önce bizde protez ameliyatları olmuştu. Aynı kireçlenmeler belinde de olduğu için belini rahatlatmak için ağaca asılmaya çalışmış. Dal kırılınca yere yığılıyor. Mustafa amcanın kemikleri zayıf olduğu için çok kolay şekilde diz bölgesinde parçalı bir kırık meydana gelmiş. Burada kırık tedavisini yaparak hastamızı kısa sürede hem hareketlendirdik, hem de eski hayat kalitesini yakalamasına yardımcı olduk" diyerek sözlerini bitirdi.

 

Mustafa özgen barfix Konya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi