Emekli Memura Göreve Dönüş Müjdesi

Bir takım nedenlerden dolayı emekliliğini istemiş ve emekli olmuş memurların tecrübelerinden faydalanmak için tam ya da yarı zamanlı çalışmak kaydıyla tekrar görevlendirilebilecek.

Emekli Memura Göreve Dönüş Müjdesi
Emekli Memura Göreve Dönüş Müjdesi Akay
Bu içerik 479 kez okundu.

Devlet, emekliye ayrılmış olan memurlardan tecrübeleri nedeniyle yarar sağlamak istiyor. Yapılacak programda, tam ya da yarı zamanlı, ücretli ya da gönüllü çalışacak memurlar için yeni bir plan oluşturulacak.

Sistem Nasıl Oluşturulacak?

2018 yılı programında, kamu personel sisteminde yenilik çalışmalarına esas olarak geçmişte şartları sebebiyle emekli olmuş tecrübeli emekli memurlara iş imkanı sağlayacak. Bunun için emekli veya görevden ayrılmış kişilerin kamuda gönüllü ve ücretli olarak çalışabilmesine yönelik çalışma yapılacak.

Bu durumda kamuda hizmet kalitesi ve hizmet verimliliğini artıracak bir yönetim modeli meydana getirilecek. Oluşturulacak değişikliklerle kamuda verimlilik, liyakat, kariyer ve adalet ilkelerine uygun olan şeffaf bir kamu personel sistemi meydana getirilmesi öngörülüyor.

Emekliler Derneği'nin Açıklaması

Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün, bunun üzerine şöyle dedi: “Bize göre emeklilik, yıllar boyu verilen emeklerin karşılığı olarak elde edilen bir kazanım, tecrübe. Kamunun, emeklilerimizin yıllarının birikiminden oluşan tecrübesinden faydalanması gerektiğini zaman zaman dile getiriyorduk. İhtiyaçların da göz önünde bulundurularak böyle bir kararı alınmasını önemsiyoruz. Benim bu ülke için yapacak daha çok işim var diyen birikim sahibi emeklilerden, kamunun en etkin biçimde faydalanmasını sağlayacaktır.”

Bunun gerçekleşmesi halinde, emekli memurların tecrübelerinden faydalanılabileçeği gibi, tekrar çalışmak isteyen emekli memurlara iş imkanı da sağlamış olacak.

emekli memur devlet memuru
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi