Erzurumlular Nene Hatun'un kabrini ziyaret etti

93 harbinin destanlaşan ismi Nene Hatun'un kabri, bu sabah Erzurum'da toplanan 10 binlerce kişi tarafından ziyaret edildi.

Erzurumlular Nene Hatun'un kabrini ziyaret etti
Erzurumlular Nene Hatun'un kabrini ziyaret etti Kerem Çelik
Bu içerik 439 kez okundu.

Osmanlı Devleti ile Rusya arasında 1877-1878 yılları arasında yapılan ve 93 harbi olarak adlandırılan savaşın 140. yıl dönümünde, savaşta aktif rol oynayan Nene Hatun'un kabri, Erzurumlu 10 binlerce vatandaş tarafından ziyaret edildi.

İhlas Haber Ajansı'nın (İHA) haberine göre; Erzurum Valiliği'nin önderliğinde kurulan Tabyalar Platformu'nun düzenlediği etkinlikle Erzurumlu vatandaşlar, şehit ve gaziler yatağı olarak bilinen Topdağındaki Aziziye Tabyalarına gitti. Bu sabah kılınan namazın ardından kent merkezinde bulunan tüm camilerden çıkan vatandaşlar toplu şekilde harekete geçti. Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan toplu taşıma araçlarıyla vatandaşlar şehrin farklı noktalarından Karskapı Asker Şehitliği önüne getirildi. Ellerindeki Türk bayraklarıyla şehitliği ziyaret eden on binlerce vatandaş, ardından da 2 kilometre ilerideki Aziziye Tabyasına yürüyerek 93 harbinin baş kahramanlarından Nene Hatun'un kabrini ziyaret etmek için yola koyuldu.

Nene Hatun'un kabri başında İl Müftülüğü'nde görevli imamlar tarafından Kur'an-ı Kerim okundu. Daha sonra Aziziye Tabyası binlerce kişinin okuduğu İstiklal Marşı ile inletildi. Ardından da şehitler ve gaziler için dualar edildi. Duanın sonrası tabyaların gezildi ve Nene Hatun'un kabrinin ziyaret edilerek program sonlandırıldı.

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, bu kadar kişinin şehitler ve gaziler için tabyalara yürümesinin çok büyük anlam ifade ettiğini söyledi. 

93 harbi nene hatun Erzurum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu