Son depremler: Saruhanlı ilçesinde 4.4 şiddetinde deprem

Manisa'ya bağlı ilçelerden Saruhanlı ilçesinde bugün 4.4 şiddetinde deprem meydana geldi. Richter ölçeğine göre, 4.4 olarak ölçülen deprem İzmir'den de hissedildi.

Son depremler: Saruhanlı ilçesinde 4.4 şiddetinde deprem
Son depremler: Saruhanlı ilçesinde 4.4 şiddetinde deprem Kerem Çelik
Bu içerik 855 kez okundu.

Saruhanlı ilçesinde bugün öğle saatlerinde Richter ölçeğine verilerene 4.4 büyüklüğünde deprem oluştu. Can kaybına yol açmayan deprem hafif şiddetli de olsa İzmir'den de hissedildi.

İlçede meydana gelen deprem Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü göre, saat 11.56'da gerçekleşti. Mal kaybı yaratmayan depremin şiddeti Richter ölçeğine göre 4.4 olarak ölçüldü.

Verilere göre; yerin 14.6 kilometre derinliğinde gerçekleşen deprem, İzmir'i de çok hafif şekilde salladı. Çok uzun sürmeyen depremin can ve mal kaybına yol açmadığı kaydedildi.

Son dönemlerde sık sık bu büyüklükte depremler Muğla ve Antalya'da görünüyordu. Muğla'ya bağlı Marmaris ilçesinde 5 Kasım pazar günü meydana gelen deprem 4.6 şiddetinde ölçülmüştü.

Marmaris'ten önceki deprem ise Ege Denizi'nde meydana gelmişti. Yine öğle saatlerinde meydana gelen deprem 24 Ekim'de Ege Denizi’nin Bodrum Akyarlar’ın 10 kilometre açığında 4.6 büyüklüğünde gerçekleşmişti.

Antalya'da 29 Eylül'de meydana gelen deprem ise Kepez ilçesinde 4.6 şiddetinde ölçülmüştü. Son depremlerin hiç birisini can ve mal kaybına yol açmadı.

Son depremler deprem Saruhanlı ilçesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu