Yemen Bombardıman Altında

Geçen hafta yapılan bombardımandan sonra Suudi Arabistan ve destekçisi koalisyon güçleri başkent Sana'yı gece yarısından sonra bombaladı.

Yemen Bombardıman Altında
Yemen Bombardıman Altında Akay
Bu içerik 526 kez okundu.

Yemen'in başkenti Sana'ya gece yarısından sonra, Suudi Arabistan ve koalisyon güçlerinin gerçekleştirdiği bombardıman büyük bir yıkım getirdi. Bombardıman'ın Savunma Bakanlığı hedef alınarak yapıldığı söylense'de çevre binaların çoğunluğunun yıkıldığı görülüyor. Gün doğumuyla her şey ortaya çıktı

Olaydan Sonra Bir Suudili Vatandaş Kaçırıldı

Lübnan'ın başkenti Beyrut'un Adma bölgesinde ikamet eden, isminin Ali el-Bişravi olduğu açıklanan Suudi Arabistan vatandaşı olan şahıs akşam saatlerinde evinden alınarak kaçırıldı. B olay itibariyle Suudi Arabistan, Kuveyt, BAE ve Bahreyn vatandaşlarına, Lübnan'a gitmemeleri konusunda uyardı.

Lübnan'a Göre Başbakan Hariri Rehin

Bildiğimiz gibi Lübnan Başbakan'ı Saad Hariri, Suudi Arabistan ziyaretindeyken Riyad'ta başbakanlıktan istifa ettiğini açıklamıştı. İstifadan sonra Hariri'ini Lübnan'a dönmemesi bir takım şüpheleri beraberinde getirdi. Bunun ardından Riyad ile Beyrut yönetimi arasında sorunlar oluştu.

Lübnan yönetimine göre Başbakan Saad Hariri, Suudi Arabistan Veliaht Prens'i Muhammed bin Selman tarafından istifaya zorlandı ve rehin alındı. İstifadan sonra Hariri'nin nerde olduğu bilinmiyor.

İyice Gergirleşen Suudi Arabistan ve Yemen Savaşı

Ortadoğu'nun kanayan yarası Suudi Arabistan-Yemen Savaşı, geçen cumartesi Lübnan Başbakanı Hariri'nin Riyad'ta istifa etmesi ve ardından akşam saatlerinde yemen'den füze saldırısı olması savaşı iyice kızıştırdı.

Bu olaylardan sonra İran ve Lübnan'da bulunan silahlı örgüt Hizbullah ile Suudi Arabistan arasında yer yer karşılıklı suçlamalar meydana gelmektedir. Taraflar birbirlerini savaşla tehdit etmektedirler. Hizbullah'a göre, Suudi Arabistan Lübnan' savaş açmış bulunmakta.

 

yemen Suudi Arabistan Ortadoğu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor