Kocasını demir çubukla öldüren kadın tahliye edildi

Kendisine şiddet uygulayan kocasını kafasına demir bir çubukla vurarak öldüren kadın, mahkeme heyeti tarafından mağdur bulunarak tahliye edildi.

Kocasını demir çubukla öldüren kadın tahliye edildi
Kocasını demir çubukla öldüren kadın tahliye edildi Kerem Çelik
Bu içerik 662 kez okundu.

Evliği boyunca kocası tarafından şiddete maruz kaldığı iddia eden ve şiddet gördüğü bir gün eşinin kafasına demir çubukla vurarak öldüren kadın, suçu ağır tahrik ve meşru savunma olarak işlediği için tahliye  edildi. 

25 yıl önce evlenen ve o tarihten beri Diyarbakır'da ikamet eden 40 yaşındaki 7 çocuk annesi Emine T., evlendiği günden beri 45 yaşındaki kocası Siracettin T.'den şiddet gördü. 2016 yılında bu işkencelere daha dayanamayınca, evi terk edip kardeşinin yanına yerleşti. Mağdur kadını kardeşinin evinde de rahat bırakmayan Siracettin T. sinkaflı küfürler edip Emine T'yi bir kez daha darp etti.

YARALI KOCASINI HASTANENİN YAKININA BIRAKARAK KAÇTI

Emine T'nin kardeşi M.S.B kavgayı ayırmaya çalışıp eniştesi Siracettin T'yi sakinleştirmeye istese de öfkeli adama engel olamadı. Kocasının baskılarından bıkan ve kardeşine zarar vereceğini düşünen Emine T. eline aldığı demir çubukla 25 yıllık eşinin kafasına defalarca vurdu. Kanlar içinde kalan Siracettin T.'yi hastaneye götüren Emine T. ve kardeşi M.S.B, yaralı adamı polislere yakalanma korkusuyla hastanenin yakınına bırakarak uzaklaştı.

KOCASININ ÖLÜM HABERİNDEN SONRA GERÇEKLEKLERİ POLİSE ANLATTI

Yerde yattığını fark eden bir kişi tarafından acil servise götüren ve ifadesinde kendisine araba çarptığını beliren Siracettin T. kafatası çatlamasına bağlı olarak geçirdiği beyin kanaması sonucu yaşamını yitirdi. Ölüm haberinin ardından pişmanlık duyan Emine T. ve kardeşi M.S.B polise başvurarak gerçekleri anlattı. Polis ifadesini aldığı Emine T. ile kardeşini mahkemeye sevk etti. Mahkeme heyeti, Emine T. hakkında "Haksız tahrik altında kasten adam öldürme" suçundan tutuklu yargılanmasına karar verirken, kardeşi M.S.B hakkında da ihmal suçundan tutuksuz yargılanmasına hükmetti.

MAHKEME KADINI MAĞDUR BULDUĞU İÇİN TAHLİYE ETTİ

2 aydır cezaevinde olan Emine T. davanın açılmasıyla, "cinayeti ağır tahrik ve meşru savunma saikiyle işlemiş olması" mağdur bulunarak tahliye edildi.

Diyarbakır
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi