Trump ile Putin Suriye konusunda anlaştı

Amerika ve Rusya'nın kanlı terör örgütü IŞİD'e karşı birlikte mücadele edeceğinin iki ülke tarafından ortak yapılan açıklamayla duyurulurken, Trump ile Putin, Suriye'deki iç savaşın çözümü taraflara Cenevre çağrısı yaptı.

Trump ile Putin Suriye konusunda anlaştı
Trump ile Putin Suriye konusunda anlaştı Kerem Çelik
Bu içerik 404 kez okundu.

ABD Başkanı Donald Trump ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye'deki iç savaşın askeri bir çözümle sonuca ulaşmayacağı konusunda ortak göreşe vararak, taraflara Cenevre barış sürecinde bulunmaları için çağrıda bulundu.

İKİ LİDER SURİYE KONUSUNDA ORTAK AÇIKLAMASINI VİETNAM'DAN YAPTI

Trump ile Putin'in Vietnam'da gerçekleşen APEC zirvesinde verdikleri ortak demeçte, IŞİD'in dünya üzerinden silinmesi için iki ülkenin birlikte hareket edecekleri kaydedildi.

Rus medyası, iki liderin, Suriye'nin toprak bütünlüğü, bağımsızlığı ve egemenliğine bağlı oldukları konusunda görüş birliğine vardıklarını servis etti.

Trump ile Putin'in ortak açıklamasında öte yandan, iç savaşın askeri bir çözümle sonuca ulaşmayacağı konusunda da anlaşma sağladığı aktarıldı.

ORTADOĞUDA'Kİ TEHLİKELİ OLAYLARDAN KAÇINACAKLAR

Suriye'deki kesimlere Cenevre barış sürecinde aktif bir şekilde bulunmaları için davette bulunan Donald Trump ve Vladimir Putin, Ortadoğu'daki tehlikeli olaylardan kaçınmak için iletişim kanalları kurmak için konvansiyon sağladı.

abd rusya suriye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu