Erdoğan'dan Ankara BB Başkanı Mustafa Tuna'ya AKM talimatı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ile yaptığı görüşmede Tuna'ya İstanbul'da inşaa edilecek AKM'nin bin benzerinin Ankara'da da yapılması yönde talimat verdi.

Erdoğan'dan Ankara BB Başkanı Mustafa Tuna'ya AKM talimatı
Erdoğan'dan Ankara BB Başkanı Mustafa Tuna'ya AKM talimatı Kerem Çelik
Bu içerik 468 kez okundu.

Şehircilik Şurası öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Mustafa Tuna Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde biraraya geldi. Daha sonra ikili Erdoğan'ın makam aracıyla şuranın yapıldığı konferans salonuna hareket etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konferansta yaptığı konuşmanın ardından yine Tuna ile biraraya gelerek bir süre daha görüşme gerçekleştirdi.

Habertürk Gazetesi'nin haberine göre; Erdoğan, Perşembe günü vekillerle gerçekleştirdiği zirvede bu görüşmeden bahsetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurucusu olduğu partinin 16 Ankara vekilinin de bulunduğu zirvede, İstanbul'un çehresini değiştireceğini düşündüğünü ve tanıtımını kendisi yaptığı Atatürk Kültür Merkezi (AKM ) projesini dile getirerek, bu konudaki kararlı olduğunu bir kez daha belirtti. Erdoğan ayrıca, benzer bir projenin de Başkentte bulunan AKM alanında da hayata geçirme düşüncesini dile getirerek, Başkentteki proje için bir dizi çalışmaların başladığını söyledi. Eski hipodromda yer alan AKM için 4 proje olduğunu kaydeden Erdoğan, bunlardan birisini seçerek hayata geçireceklerini belirtti.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 100. doğum günü etkinlikleri çerçevesinde 29 Ekim 1981’de 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren tarafından temeli atılan AKM'nin, Cumhuriyet’in sembolü olması hedeflendi. Son yıllarda fuar alanı olarak hizmet veren binada, kentlerin tanıtım günleri organize ediliyor. 2023’e yetiştirilmesi hedeflenen AKM ’nin en kısa sürede projelendirilip temelinin atılması bekleniyor.

Recep Tayyip Erdoğan Ankara Mustafa Tuna
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi