Kremlin'den liderler arası görüşmeyle ilgili açıklama

Kremlin Sarayı, Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında Pazartesi günü yapılacak görüşmeyle ilgili bir açıklama yaptı.

Kremlin'den liderler arası görüşmeyle ilgili açıklama
Kremlin'den liderler arası görüşmeyle ilgili açıklama Kerem Çelik
Bu içerik 395 kez okundu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında gerçekleşecek olan görüşmeyle ilgili Kremlin Sarayı'ndan bir açıklama geldi.

TERÖRLE MÜCADELE VE ENERJİ KONULARININ ÜZERİNDE DURACAKLAR

Açıklamada, Rus lider Putin ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında Soçi'de 13 Kasım Pazartesi günü gerçekleşecek görüşmenin gündemi hakkında bilgi paylaşımı yapılırken, iki liderin terörle mücadele ve enerji konuları ele almasının beklendiği kaydedildi.

SURİYE'DE İSTİKRAR VE ULUSLARARASI KONULARDA GÖRÜŞMENİN MADDELERİNDEN 

Kremlin açıklamasında, "Görüşmede terörle mücadele, Suriye'de istikrar dahil bölgesel ve uluslararası konular hakkında fikir paylaşımı yapılması bekleniyor" ifadelerine yer verdi.

EKONOMİ ALANINDA İŞ BİRLİĞİ KONUSUNA AĞIRLIK VERİLECEK

Kremlin'e göre; Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündeminde, yukarıda bahsi geçen konuların yanı sıra ticari ve ekonomik alanda ilişkilerin ilerletilmesi, ekonomi alanında işbirliği konuları yer alacak.

Bilindiği gibi Türkiye 2 buçuk milyar doları bulacak bir meblağ karşılığında S-400 füze savunma sistemlerini bünyesine dahil etme konusunda Rusya ile el sıkışmıştı. Ankara ve Moskova yönetimleri arasında S-400 için yapılan ön anlaşma, önce NATO'yu ardından da Amerika Birleşik Devletleri'ni (ABD) rahatsız etmişti. NATO anlaşmaya ilişkin, Türkiye'nin S-400 almakta özgür olduğunu, ancak bunun bir yaptırımı olacağını açıklamış, dünde ABD'nin NATO yetkilisi buna benzen bir açıklama yapmıştı.

Kremlin Sarayı Rusya Vladimir Putin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi