Bugün Saat 09:05'te Türkiye'de Hayat Durdu

Türkiye'nin her yerinde ve Anıtkabir'de, Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 79. yılı dolayısıyla etkinlikler vardı. Saat 09:05'i gösterdiği anlarda herkes saygı duruşundaydı.

Bugün Saat 09:05'te Türkiye'de Hayat Durdu
Bugün Saat 09:05'te Türkiye'de Hayat Durdu Akay
Bu içerik 397 kez okundu.

Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 79. yıldönümünde saatler 09:05'i gösterdiğinde Türkiyenin her yerinde hayat durdu. Araçlarından inenler, yolda ve durakta olanlar, işlerini bırakan işçiler saygı duruşunda bulundu.

Anıtkabir'de Tören Vardı

Anıkabirde 10 Kasım dolayısıyla sabah saatlerinde resmi tören yapıldı. Resmi törenin ardından, Anıtkabir halka açıldı. Türkiye'nin her yerinden gelen binlerce vatandaş Anıtkabir'i ziyaret etti. Gelenler önce, girişte yapılan aramadan sonra içeriye alındı. Anıtkabir'e gelen vatandaşlar Atatürk'ün mozolesini ziyaret edebilmek için uzun kuyruklar meydana getirdi. Anıtkabir görevlileri, mozolenin çevresinde kalabalık olmaması için halkı gruplar halinde içeri aldı. Genç, yaşlı,  çocuk, ellerinde Türk bayrakları ile Anıtkabir'i ziyaret ederken " Mustafa Kemal'in askerleriyiz" diyerek etrafı inletti. 

Halk Dolmabahçe'de Gözyaşlarına Boğuldu

Atatürk'ün, vefatının 79. yılında tüm yurtta yapılan etkinliklerle anıldı. Mustafa kemal Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu 09:05'te ise Dolmabahçe’de halkın üzüntü ve gözyaşları görülmeye değerdi. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79. yılında Türkiye’nin her yerinde yapılan etkinlikler ve saygı duruşlarıyla anıldı. Saatler 09:05'i gösterdiğinde ise hayat tüm yurtta durdu. Atatürk'ün ölümünün 79. yıl dönümünde Dolmabahçe’ye gelen halk  saatler 09:05'i gösterdiğinde gözyaşlarına boğuldu. Vatandaşların derin üzüntüleri yüzlerinde okunuyordu.

 

Atatürk 10 Kasım Dolmabahçe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor