Anıtkabir'de Erdoğan'ın korumalarının kamuflajları dikkat çekti

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 79. yıl dönümü dolayısıyla devlet erkanı Anıtkabir'e çıktı. Tören sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın korumaları için özel üretilen kamuflajlar dikkatlerden kaçmadı.

Anıtkabir'de Erdoğan'ın korumalarının kamuflajları dikkat çekti
Anıtkabir'de Erdoğan'ın korumalarının kamuflajları dikkat çekti Kerem Çelik
Bu içerik 1148 kez okundu.

Cumhuriyetimizin kurucusu ve Türk halkının kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 79.yılında naaşının bulunduğu Anıtkabir'de düzenlenen  devlet töreniyle anıldı. Tören, sabah saat 8.45'te devlet erkanının Aslanlı Yol'da geçişiyle star aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan önderliğindeki kortejde, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Bakanlar Kurulu üyeleri, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yüksek yargı organlarının başındaki isimler, kuvvet komutanları,  bürokratlar, siyasi partilerin temsilcileri ve diğer devlet erkanı bulundu.

Erdoğan, kırmızı beyaz karanfillerle süslenen ay yıldızlı çelengi, Ulu Önder'in mozolesine bıraktı. Mustafa Kemal Atatürk'ün 79 yıl önce hayata gözlerini yumduğu saat olan 09.05'de bir dakika süren saygı duruşunda bulunulduktan sonra İstiklal Marşı okundu. "Ti" eşliğinde yapılan saygı duruşu sırasında Türk bayrağı yarıya kadar çekildi.

Erdoğan ve protokolde bulunan devlet erkanı, İstiklal Marşı'nın ardından Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada Anıtkabir Özel Defteri'ne imzasını attı.

Erdoğan, anı defterine şunları yazdı:

"Vefatının 79. yıl dönümünde Kurtuluş Savaşımızın büyük komutanı,  Cumhuriyetimizin banisi, ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bir  kez daha rahmetle hürmetle saygıyla yad ediyoruz.

Atatürk'ün bize bıraktığı en önemli miraslardan biri olarak gördüğümüz  Türkiye'yi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarma hedefi doğrultusunda gece  gündüz çalışmayı sürdürüyoruz."

İLK KEZ BU TÖRENDE KULLANILDI

Tören dolayısıyla Anıtkabir'de bulunan Cumhurbaşkanlığı korumalarının, özel olarak üretilen ve dünyada eşi benzeri bulunmayan kamuflajları ilk kez bu törende kullandı.

Anıtkabir Mustafa Kemal Atatürk kamuflaj
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu